Ev elektrik tesisat projesi öneriler

İcrush

Üye
Merhabalar

ev için elektrik tesisat projesi yaptırıyorum.

her odanın 4 köşesinde de priz istedim.

intermet, anten kablosu gelen hatların yanındaki prizi 2-3 çıkışlı istedim 3’lü kullanmamak için

ayrıca sigorta panosuna etiket yaptıracağım hızlı müdahele edebilmek için x oda priz, y oda ışık, fırın, bulaşık makinesi vb. Gibi ayıracağım bundan dolayı 1 odaya 1 limye hattı çekilecek bundan dolayı

Buatlarda ve sigorta kutusunda kablo etiketi kullanmayı düşünüyorum küçük bir şablon da yaparım arızada hızlı müdahele edebilmek için buatlarda wago klemens’te kullanacağım

bunun gibi tavsiye ettiğiniz şunu da yaptır veya şunu yaptırma vb. Tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Priz,telefon, data hattı prizleri tefrişe göre yapılır..Yükseklik veya köşeden uzaklık gibi..Prizler de çocuk korumalı olmalı.

Priz,telefon, data hattı prizleri tefrişe göre yapılır..Yükseklik veya köşeden uzaklık gibi..Prizler de çocuk korumalı olmalı.

Hocam her odaya tv, ethernet, fiber hattı istedim
zaten bundan 10 yıl sonra ethernet yerine fiber kullanacağız belki de

hatta hol’e mesh sistemi kurmak için ethernet çıkışarı da istedim

Prizlere dikkat edeceğim

Güncel

Mümkünse ileride sorun yaşamamak için panoda tek bir tane 3 fazlı kaçak akım rölesi kullanmak yerine birden fazla tek fazlı kaçak akım rölesi kullanın. Örnek mutfak için ayrı, banyo için ayrı vb. Bu durum bütçenizi aşarsa en azından panoyu büyük seçin ileride koymak istediğinizde panonuzda yer olur. Röleleri de A tipi seçmenizde yarar var.​

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri