Prize 4nya kablo bağlanırmı

Acaba anestezi yapmasalar hastalar ameliyat sırasında cerrahın işine karışırlar mı? Dikişi fazla at sağlam olsun!
Kasık fıtığı ameliyatı olurken
" Hocam güzel dik işe başlayacam" demiştim. Küfür eşliğin de beni sedyede Döşü kıllı Bi hemşir e bırakıp gitmişti.

Cevaben ben de bişeyler söyleyecem ama söylenecek ler söylenmiş. Elanktriknkci de söylemiş. Her durum da ömürlük olur çok şey yapmayın.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ayrıca bir fazin dengesiz biçimde büyük yüklerle yüklenmesi üç faz dengesinin de belkide bozulmasına ve nötr hattindan dönen akımların artmasina sebep olur . Bu noktada kayan nötr dengesi yüzünden üç faz gerilimleri değişir. Kalın olsun büyük olsun demek bilmeyenin işi ama biz kalkıp böyle dersek çok ama çok ayıp olur .

Kasık fıtığı ameliyatı olurken
" Hocam güzel dik işe başlayacam" demiştim. Küfür eşliğin de beni sedyede Döşü kıllı Bi hemşir e bırakıp gitmişti.

Cevaben ben de bişeyler söyleyecem ama söylenecek ler söylenmiş. Elanktriknkci de söylemiş. Her durum da ömürlük olur çok şey yapmayın.
Dua edin yine dikiş atacak birileri kalmış geriye :)

Dua edin yine dikiş atacak birileri kalmış geriye :)
Bel altı narkoz lu iken başka belalar yaşamadım diye dua ettim sonradan. Dikiş çok mesele değildi açıkçası. Karışmamak lazım...

Ev tesisatlarında kullanılan prizler 16A. Akım taşıma kapasitesinde üretilirler. Bu akım değeri için 2,5 mm2 kablo yeterlidir. Prizlere Max 2,5 mm2 kablo bağlanabiliyor. Daha yüksek akımlar için endüstriyel prizler kullanılıyor. 32-40-63-80-100-125 A.gibi.
Herhangi bir kablonun maksimum akım taşıma kapasitesinde sürekli olarak çalıştırılması bir sıkıntı yaratmaz. Zaten bu Max değer sürekli Max değerdir. Anahtar, priz, sigorta, klemens gibi devre elemanları hangi kesit kabloya göre imal edilmiş ise buna uygun kablo kullanılması gerekir. Olması gereken den daha büyük kesit , sağlıklı bağlantı yapılmasını engeller

Mesafe fazla ise prize kadar 4 lük çekin, prize bağlamak için Wago klemens ile 2,5 luk kabloya geçilebilir.

İmkanınız varsa Sigorta kutusundan 3x2,5 mm^2 Nym kablo ile direkt prize bağlayabilirsiniz .

Kullanacağınız cihazı ve mesafeyi gösterebilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri