Mutfak Aletleri İçin Tesisat

Meslek öğrenmiyorum kendi çapımda işimi çözmeye çalışıyorum. Usta çağıracak durumum olsa çağırırım zaten.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam neyin mesleğini öğreneceğim alt tarafı eksik yerlere priz çekmek istiyorum sigortanın da kullanılacak aletleri çekip çekmeyeceğini öğrenmeye çalışıyorum meslek öğrenecek olsam şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır priz nasıl çekilir elektrik nasıl bağlanır diye sorarım

Meslek öğrenmeye çalışıyorsunuz, ki yeri burası değil...
Biraz kitap okuyun hocam, arkadaş evindeki bir sorunu çözmek için yardım istemiş. Eğer bunu sormak meslek öğrenmeye çalışmaksa sana göre herkes meslek öğrenmeye çalışıyor burada. Çünkü çoğu karşılaştığım sorunlarda foruma geliyorum herkes birşeyler sormuş , birşeyler öğrenmiş.

"bazılarınız" istiyorsunuz ki bilmeyen her insan gelsin, güzelce kekleyelim para kazanalım.

Arkadaş kafaya koymuş işte, parası yoktur usta çağıramamıştır, herkes sizin gibi ayda 40-50 bin lira kazanmıyor ustalar. Yardımcı olun en azından kazasız belasız halledebilsin.

Biraz kitap okuyun hocam, arkadaş evindeki bir sorunu çözmek için yardım istemiş. Eğer bunu sormak meslek öğrenmeye çalışmaksa sana göre herkes meslek öğrenmeye çalışıyor burada. Çünkü çoğu karşılaştığım sorunlarda foruma geliyorum herkes birşeyler sormuş , birşeyler öğrenmiş.

"bazılarınız" istiyorsunuz ki bilmeyen her insan gelsin, güzelce kekleyelim para kazanalım.

Arkadaş kafaya koymuş işte, parası yoktur usta çağıramamıştır, herkes sizin gibi ayda 40-50 bin lira kazanmıyor ustalar. Yardımcı olun en azından kazasız belasız halledebilsin.
Yardımcı olsana ...

Muhtemelen senin okuduğundan çok daha fazla okumuşumdur ..
Kimse buradan para kazanmıyor ama evet ekmegini bu meslekten kazanan insanların hakkının yenecek şekilde burada bedavaci olunmasına karsiyim.

Yardımcı olsana ...
Ustalık iddiam olmadı, benim işim program yazmak, onu da bildiğim birşeyse ve canım isterse para bile almadan yazar yardımcı olurum.

Ama sorun sırf prizlerin aletlerden farklı yerlerde olması ise duvarları kazımaktansa üçlü prizle uzatma yapıp çalıştırabilir. Kaç eve taşındım ne tek iken ne ailemle iken böyle bir derdimiz olmadı. Tesisatla uğraşmadık bile. Zaten parası az olan biri sürekli fırın çalıştırmaz, o mutfakta anca buzdolabı ve şofben sürekli çalışır.

Arkadaş bedavacı değil, durumu yok. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor anlamanız lazım bunu. Evi arabası olan bir anda nereden geldiğini unutuyor zengin moduna giriyor arkadaş...

Ustalık iddiam olmadı, benim işim program yazmak, onu da bildiğim birşeyse ve canım isterse para bile almadan yazar yardımcı olurum.

Ama sorun sırf prizlerin aletlerden farklı yerlerde olması ise duvarları kazımaktansa üçlü prizle uzatma yapıp çalıştırabilir. Kaç eve taşındım ne tek iken ne ailemle iken böyle bir derdimiz olmadı. Tesisatla uğraşmadık bile. Zaten parası az olan biri sürekli fırın çalıştırmaz, o mutfakta anca buzdolabı ve şofben sürekli çalışır.

Arkadaş bedavacı değil, durumu yok. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor anlamanız lazım bunu. Evi arabası olan bir anda nereden geldiğini unutuyor zengin moduna giriyor arkadaş...
Demek ki para yoksa en ucuz yolu buluyoruz. Uzatma kablo vs degil mi.. Param yok usta cagirmayim ama evi tadilata sokiim demiyoruz...
Yılların tecrübesi (43 sene) ile anlayabiliyoruz kimin ne amaçladığını..

Demek ki para yoksa en ucuz yolu buluyoruz. Uzatma kablo vs degil mi.. Param yok usta cagirmayim ama evi tadilata sokiim demiyoruz...
Yılların tecrübesi (43 sene) ile anlayabiliyoruz kimin ne amaçladığını.
Ben gayet iyi anladım arkadaşın amacını. Ama meslek öğrenmek olduğunu hiç sanmıyorum.

Yardımcı olsana ...

Muhtemelen senin okuduğundan çok daha fazla okumuşumdur ..
Kimse buradan para kazanmıyor ama evet ekmegini bu meslekten kazanan insanların hakkının yenecek şekilde burada bedavaci olunmasına karsiyim.
Soru soran da , destek veren de muhtemel aynı kişi. Bir de kaşı gözü şekilli bayandan avatar yapalım, daha çok ilgilenen çıkar. Herhalde burası dışarıdan bakınca salaklar diyarına benziyor . Koyver gitsin erhan hocam yorma kendini .

Ben gayet iyi anladım arkadaşın amacını. Ama meslek öğrenmek olduğunu hiç sanmıyorum.
Bu konuda ne düşündüğünüz sizi bağlar, ikna etmem gerekmiyor.
Bir kaç kez deklare ettim. Meslek mensuplarına elimden geldiğince her zaman yardımcı olmaya çalışırım. Diğer bilgi sahibi arkadaşlarım gibi. Buranın asli amacının meslek içi dayanışma, kısmi olarak ta meslek dışından olanlara ufak tefek bilgiler vermek olduğu kanısındayım ve bu kanıya uygun davranıyorum.
Her türlü bilgiyi herkese vermenin gereksizliğinin ötesinde mesleğe ihanet, bilginin değerini bilmemek, hayatını bu mesleğe adamiş, öğrenmek için yıllarını vermiş ve bu meslekten idame ettiren, iş yeri sahibi, çalışan tüm meslek mensuplarına haksızlık ve olarak görüyorum.
Mesleğe ve hayatlarını buna adamiş insanların yaşam mücadelesine saygı gereği "sıfır bilgi, çok fikir sahibi" kişileri elektrikçilere yönlendirmek doğru ve yapılması gerekendir.
Soru soran da , destek veren de muhtemel aynı kişi. Bir de kaşı gözü şekilli bayandan avatar yapalım, daha çok ilgilenen çıkar. Herhalde burası dışarıdan bakınca salaklar diyarına benziyor . Koyver gitsin erhan hocam yorma kendini .
Son yazıyı hangisi isterse o okusun hocam. 😄

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri