PRİZ SİGORTA ATTIRIYOR

elektrik25

Üye
bugün bir eve mutfak prizinden kaynaklı sigorta attırma aızasına gittim,sigortayı kaldırdığımda hemen kaçak akım rölesini attırıyor,sigortaya baktım bişe yok prizi açtım prizdede bir sıkıntı yok buvatları açıp bi kaçak varmı diye baktım ordada bişe göremedim prize gelen hattı değiştiriyim düşüncesiyle faz kablosunu çekmek istedim gelecek gibi değil.bu tip arızalar neden olur ne yapmam gerekir lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bugün bir eve mutfak prizinden kaynaklı sigorta attırma aızasına gittim,sigortayı kaldırdığımda hemen kaçak akım rölesini attırıyor,sigortaya baktım bişe yok prizi açtım prizdede bir sıkıntı yok buvatları açıp bi kaçak varmı diye baktım ordada bişe göremedim prize gelen hattı değiştiriyim düşüncesiyle faz kablosunu çekmek istedim gelecek gibi değil.bu tip arızalar neden olur ne yapmam gerekir lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

Bu tip arızalar pirize fazla yüklenmeden dolayı olur büyük ihtimal o prize bağlı üçlü priz takıp başka alıcılara dağıtılmış ve fazla yüklenmeden dolayı linye veya sorti hattında yanma, erime ,yapışmadan dolayı faz-nötr faz-toprak kısadevre yapıp sigortaları attırmış..Hattı değişmelisin.

teşekkür ederim cevabınız için buvat prizin olduğu duvarın karşı duvarında oldukça uzak bu hattı değiştirme işlemini nasıl yapıcam sıva üstünden gitmek daha kolay olmazmı sıva altından değiştirmem gerekiyorsa biraz yardımcı olurmusun o kabloları nasıl geçircem aynı hattan.cevabının için teşekkür ederim

Karşı duvarda olduğundan eminmisin bide kabloyu zorladım gelmedi demişsin sanki buatı karıştırıyorsun gibime geldi ama olmayacak bişeyde değil.Tesisat ne kadar eski demir borumu kullanılmış.Gerçektende gelmeyecek durumdaysa ya duvarı kırıp sıva altı yeni hat yada sıva üstü yenihat.Şunuda unutmamak gerekir arızanın ne olduğu şuan tam kesin değil senin anlattıklarına göre yorumladım hangi linye arızalı önce onu tespit etmelisin [MENTION=126717]elektrik25[/MENTION]

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri