Beyaz Eşya Sigorta Attırıyor

OmerMai

Üye
Merhaba.
Artık canıma tak etti cidden, çözemiyoruz konuyu.
Evdeki çamaşır makinası ve kurutma makinası sigortayı attırıyor.
1 2 kere sigorta atti. Sonra ben akım korumalı priz aldım. Şimdi priz atıyor.
Eskiden sadece kurutma makinası atıyordu, şimdi hangisini çalıştırsam atıyor. Diğer eşyalarda bir sorun yok.
Evin bütün sigortalarını değiştirdim. Elektrikçi geldi baktı. Servis çağırdım makinanın akimla ilgili bir şeyini değiştirdi. Başka hiç bir şey gelmiyor aklıma.
Evde 2 makinayı aynı anda çalıştırmıyorum. Uzatma kablolarıyla evin farklı prizlerinde denedim. Her çalıştırmada mutlaka atıyor.
Binanın Sigortaları yeni değişmiş.

Bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Atan sigortalar kaç A? Sigortalar cihazı çalıştırınca hemen mi atıyor yoksa bir müddet sonra mı atıyor?

Atan sigortalar kaç A? Sigortalar cihazı çalıştırınca hemen mi atıyor yoksa bir müddet sonra mı atıyor?
Sigortaları 2 gün önce değiştirdim. Sanırım 25 amper taktılar.
Bir süre sonra atıyor.
Yanı söyle diyeyim bir çalışma süresi boyunca 2 3 kez atıyor. Bir şekilde çalışıyor yanı.

25 A sigorta bir müddet sonra atıyorsa, başka prizlere takmanıza rağmen sigorta yine atıyorsa cihazınızda bir problem vardır.

Kurutma makinesi ve çamaşır makinesinin iç elektrik-iletken gövde topraklaması üzerinde durmanız lazım. Gövdede aşırı biriken iletken kirlerle toprağa olası kaçak akımlar artmışsa kaçak akım rölesi, sigorta atabilir. Cihazların Şebeke elektrik girişindeki geçmeli fişlerde olası temas problemleri varsa bu şartta da kaçak akım rölesinin iç balans (nötr - faz girişi ve dönüşü açısından) dengesi bozulacağından gecikmeli olarak kaçak akım rölesinin düşmesi olası olur, bu geçmelerdeki sıkıntı tam olarak ortadan kaldırıldığında sorun da düzelecektir. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri