Panasonic PLC Programı

Sayın Tarantino ya özelden şifreler gönderilmiştir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Şifreye gerek kalmadı SAVIOR OTOMASYON ile iletişim kurdum ve yarım saat içerisinde şifreyi verdiler açıklamalarla birlikte.
Gerçekten takdir ettim. Panasonic lerde teknik destek var arkadaşlar bu açıdan sağlam ben bunu gördüm.

FPWIN GR programının simulasyonun da problemler yaşıyorum. Mesela TIMER ı 20 sn ye ayarlıyorum 4 sn sonra iletime geçiyor. 12 sn ye ayarlayınca 3 sn sonra iletime geçiyor.
Bunun sebebi nedir acaba bilen var mı??

hangi tip Timer ı kullanıyorsunuz ve sabit değeri nasıl yazıyorsunuz.

kullanmış olduğum timer; time on delay tipi, zannedersem FPWIN GR da TOF timer yok yada ben bulamadım.
TMY 1.0 sec. units timer ı seçtim daha sonra K ikonuna tıkladım ve sn değerini girdim.
Girdiğim değerin 1/5 lik kadar bir sürede timer iletime geçiyor.

Merhaba Tarantino

Dediğini konuyu inceledim.Aynen anlattığın gibi bir durum var.
Panasonic e bu konuyu sorup cevabı burada paylaşacağım.

İyi çalışmalar

Merhaba Tarantino

Offline simulasyon hakkında Panasonic ten gelen cevap aşağıdadır :

Bu tip farklılıklar farklı PC’lerin farklı hızlarda olan CPU’ları kullanmasından kaynaklanır bu da zaman farkına neden olur.
Net zamanlama gerektiren durumlarda, simulasyon önerilmez bunun yerine gerçek PLC kullanılmalıdır.

Yukarıdaki açıklamadanda anlaşılacağı üzere Panasonic bu durumun plc modellerine göre farklılık gösterebileceğini ama her halikarda böyle bir durum oluşacağını kabul ediyor.

Bilginize,

Merhaba,yazılımları indirebilmek için gerekli şifreyi gönderirmisiniz?
Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,425
Kullanıcılar
450,340
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri