Plc program çekme

dacxuri

Üye
Merhaba
Geçen sene sonunda ikinci el elektronik kart dizgi hattı satın aldım ufaktan fason üretimi yapmak için. Aldığım makinelerden dalga lehim potası arızalı, firma destekte çok ağır kalıyor ve hiçbir şeyden de anlamıyorlar.

Ben bütün her şeyi takip ettim sıkıntı yok gibi gözüküyor o yüzden plc neden aç komutu göndermediğini öğrenmek istiyorum.

1 sorun içindeki programı çekebilir miyim şifresizse
2 sorun Panasonic fpg 32c için bilgisayar haberleşme kablosu nereden bulabilirim nasıl bir şey
3 sorum ise hangi programı kullanmalıyım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler dizgi işleriniz ve kesintisiz güç kaynakları satış ve tamirinde tüm arkadaşlara yardımcı olabilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Cevaplar için tşk, ama benim bu makineyi çalıştırma lazım. Çekemem diye çöpe atacak ya da bir kamyon masrafa girecek bir ekonomik durumda değilim, değiliz...

@Mustafa395939 nasıl bir yol izlemem lazım

Merhaba
Geçen sene sonunda ikinci el elektronik kart dizgi hattı satın aldım ufaktan fason üretimi yapmak için. Aldığım makinelerden dalga lehim potası arızalı, firma destekte çok ağır kalıyor ve hiçbir şeyden de anlamıyorlar.

Ben bütün her şeyi takip ettim sıkıntı yok gibi gözüküyor o yüzden plc neden aç komutu göndermediğini öğrenmek istiyorum.

2 sorun Panasonic fpg 32c için bilgisayar haberleşme kablosu nereden bulabilirim nasıl bir şey
3 sorum ise hangi programı kullanmalıyım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler dizgi işleriniz ve kesintisiz güç kaynakları satış ve tamirinde tüm arkadaşlara yardımcı olabilirim
Plc indikatör lambalarına niye bakmıyorsunuz. Gelen sinyal belli , çıkan output belli . İlla program lazım değil.

Merhaba dacxuri

Sorularının cevabı aşağıdaki gibi dir.

Evet (şifre yoksa), çekebilirsin ancak uzman birinin müdahale etmesi doğru olacaktır.
Aşağıdaki linki tıklayarak kablo şekline ulaşabilirsin, piyasadan bulabileceğin 5 pinli soket ile kabloyu kolaylıkla yapabilirsin. Yada DMY EOA yı arayarak Savior dan hazır kablo satın alabilirsin. http://download.savior.com.tr/Kablolar/PLC & PC TOOL PORT HABERLEŞME KABLOSU.bmp
Panasonic PLC yazılımı olarak 2 farklı editör kullanmaktadır. (FPWINPRO7 veya FPWINGR2) Sigma PLC de FPWINGR2 yazılımının kullanıldığını düşünüyorum. Eski makinelerde genelde FPWINGR2 kullanılır.
Yine DMY EOA dan Savior a ulaşarak FPWINGR2 yazılımı ücretsiz olarak tedarik edebilirsin.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• PLC-_-PC-TOOL-PORT-HABERLEŞME-KABLOSU.jpg
    PLC-_-PC-TOOL-PORT-HABERLEŞME-KABLOSU.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba dacxuri

Sorularının cevabı aşağıdaki gibi dir.

Evet (şifre yoksa), çekebilirsin ancak uzman birinin müdahale etmesi doğru olacaktır.
Aşağıdaki linki tıklayarak kablo şekline ulaşabilirsin, piyasadan bulabileceğin 5 pinli soket ile kabloyu kolaylıkla yapabilirsin. Yada DMY EOA yı arayarak Savior dan hazır kablo satın alabilirsin. http://download.savior.com.tr/Kablolar/PLC & PC TOOL PORT HABERLEŞME KABLOSU.bmp
Panasonic PLC yazılımı olarak 2 farklı editör kullanmaktadır. (FPWINPRO7 veya FPWINGR2) Sigma PLC de FPWINGR2 yazılımının kullanıldığını düşünüyorum. Eski makinelerde genelde FPWINGR2 kullanılır.
Yine DMY EOA dan Savior a ulaşarak FPWINGR2 yazılımı ücretsiz olarak tedarik edebilirsin.

İyi çalışmalar
Cevabın için çok teşekkürler gün içinde bakacağım dönüş yapacağım size çok sağ olun

Plc indikatör lambalarına niye bakmıyorsunuz. Gelen sinyal belli , çıkan output belli . İlla program lazım değil.
Benim bildiğim istediğin giriş portundan ya da birkaç tane porttan aldığım bilgiye göre çıkışı açıp kapatıyorsun. Benim benim zaten öğrenmek istediğim hangi bilgiler doğrultusunda çıkışı açıyor onu öğrenmem lazım

Merhabalar, elimde revize edeceğim FP-X C30 Serisi bir plc var. Upload edildiğinde sadece Program Code kısmı alınmış, daha öncesinde nasıl yüklendi bilemiyoruz. Programını çekerken configuration memory kısmını alma imkanımız var mıdır? Ya da program code'u pou'ya dönüştürme imkanımız var mıdır? Teşekkürler

Merhaba

PLC den projeyi UPLOAD etmek istediğinizde aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkmaktadır.
Bu ekranın ortasındaki seçenek ile PLC içerisindeki projeyi çekerseniz, ladder olarak gelecektir.

1665488704895.png

Yada FPWINGR2 yazılımını PC nize kurarak projeyi plc den çekerseniz yine Ladder olarak gelecektir.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri