GES ADP-GES PANOSU ve ETAP PROGRAMI

MuhammettG

Üye
Merhabalar forumda yeniyim konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum şimdiden kusura bakmayın.

Normalde mekanik teknikerim ama bir ges projesi dolayısıyla sektöre giriş yaptım bir çatı ges projesini pvsol de çizdim şuan sistemde kullanmam gereken elemanları ve kablo kesitlerini bulmam gerekiyor ayrıca bir adp ve ges panosu çizip raporlamam gerekiyor fakat hangi elemanları kullanmam gerektiğini bilmiyorum örnek bir adp panosu yaptım içinde sayaç,tmş,priz,enerji analizörü ve toroid role koydum fakat ges panosu kısmında hiç bilgim yok ve bunların iletim hattı dahil ETAP programında kısa devre analizi yapıp hocama raporlamam gerek şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim iyi forumlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu konu ile ilgili firmalardan ve SMM
lerden,teknik destek alnanızda yarar
var.
Teşekkür ederim daha basit bir proje olduğu için o kadara gerek olacağını düşünmemiştim sadece ödev amaçlıydı çünkü ama araştıracağım tekrardan bilgi için teşekkürler

Kaç kw lık bir sistem?
Kaç adet hangi marka panel kullanıcak?
Kaç kw inverter ve marka kullanılacak?
Panellerin seri bağlantı sayıları ve daha fazla değere ihtiyacın var.pvsol de çizim yapılabilir fakat raporlama ve teknik raporu senin hazırlaman gerekli

Kaç kw lık bir sistem?
Kaç adet hangi marka panel kullanıcak?
Kaç kw inverter ve marka kullanılacak?
Panellerin seri bağlantı sayıları ve daha fazla değere ihtiyacın var.pvsol de çizim yapılabilir fakat raporlama ve teknik raporu senin hazırlaman gerekli
güzel insan, konuyu biraz hortlaşmış gibi olmuşsun. forum olarak herkese yardım ederiz ve yaş ayrımı yapmayız. ama ileride mühendis olacak bir gence bu şartlarda yardım etmeyiz. oturur dersini çalışır, gerekli araştırmaları yapar (çizimler, varsa devre, gerekli malzemeler) ve burada bizimle paylaşır ise, hatalarını gösteririz. yarın geçer notu aldığında ve bir mühendis olduğunda sonuçta insan hayatı, malı teslim edilecek değil mi? doğru pencereden bakmayı öğrenmelisiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri