STM32 ile GPS Uygulaması

Merhaba. Benim Proteus ortamında STM32 ile GPS projesi yapmam gerekiyor. Keil uVision 5 ve STM32 Cube İde programlarını kullanmalıyım. Böyle bir soru sormam doğru mu bilmiyorum açıkçası bu platformda ama projeyi nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. İnternette benzer bir örnek vardı ve kolayca onu uyarlayabileceğimi düşünmüştüm ama ne Proteus bağlantılarını ne de arka plan kodlarını yapamıyorum. Gps ile konum bilgisini alıp ekranda göstermesini istediğim basit bir proje olsun istiyorum. Beni aydınlatabilecek var mı? Alanım ve ilgim olmayan bir ders için gerekli bu proje o yüzden fazla bir bilgim yok maalesef. Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Uyarlamak istediğim proje burada: Link

Öncelikle kullanman gereken programların ne olduğunu bilmen gerekiyor. Keil uvision ve cube ide aynı anda kullanmaya gerek yok. Cube ide tek başına yeterlidir. Uvision kullanacaksan cubemx ve uvision kullanman gerekiyor. Aşağıdaki linkte önce bir LED yakmayı öğrenip sonra asıl projene geçebilirsin.

https://www.electronicshub.org/program-stm32f103c8t6-using-keil-uvision/

GPS için aşağıdaki kitaplığı kullanabilirsin.

https://github.com/leech001/gps
Merhaba yönlendirme için teşekkür ederim. Ama benim takıldığım ilk nokta mesela Proteusta bağlantılar nasıl olmalı. Cube ide de yazacağım kodlar nasıl olmalı ne içermeli? Gps ile okuma sonuçlarını neye yazdırmalıyım lcd olur mu? Gerçekten 0 noktasındayım. Tüm yönlendirmelere ve tavsiyelere açığım. Teşekkürler.

Merhaba yönlendirme için teşekkür ederim. Ama benim takıldığım ilk nokta mesela Proteusta bağlantılar nasıl olmalı. Cube ide de yazacağım kodlar nasıl olmalı ne içermeli? Gps ile okuma sonuçlarını neye yazdırmalıyım lcd olur mu? Gerçekten 0 noktasındayım. Tüm yönlendirmelere ve tavsiyelere açığım. Teşekkürler.
Asıl soru şu: Elektronikle ne kadar alakalısın? Sıfırdan başlayan bir insan için bu proje oldukça karmaşıktır. Daha önce böyle bi proje yaptın mı? ya da programlamayla ne kadar ilgilisin, neler yaptın bugüne kadar?

Asıl soru şu: Elektronikle ne kadar alakalısın? Sıfırdan başlayan bir insan için bu proje oldukça karmaşıktır. Daha önce böyle bi proje yaptın mı? ya da programlamayla ne kadar ilgilisin, neler yaptın bugüne kadar?
Elektroniğe ilgim ve alakam yok açıkçası. Gömülü sistemler dersim için yapmam gereken bir proje sadece bu. Daha önce böyle bir proje yapmadım. Pin bağlantılarına kadar sormamın sebebi bu maalesef. Yazılımla ilgim alakam var zaten asıl alanım bu yönde. Peki şöyle sorsam STM32 kullanarak bu tarz daha basit bir proje yapabilir miyim hocam? Böyle bir şey mümkün mü yani daha basit ama ana fikir böyle. Lütfen sorum saçmaysa mazur görün. Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Herşey mümkündür. Basit proje olarak neyi tanımladığın önemli. En basitinden başlayarak örnekleri karmaşıklaştırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri