Stm32 kullanarak Proteus üzerinde Grafik LCD uygulaması

Karasavay

Üye
Arkadaşlar merhaba. Grafik LCD ile ilgili ödevim var ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Stm32 kullanarak Proteus üzerinde bir Grafik LCD uygulaması yapmam gerekiyor. İnternetten çeşitli örnekleri denedim fakat Proteus üzerinde bir sonuç alamadım bir türlü. Konuya çok hakim olmasam da daha önce Pic ile yapmışlığım var. Fakat STM32 ile beceremedim bir türlü.

Acaba elinde bu konuda yapılmış basit de olsa bir örneği olan var mı? Sorun kodda mı yoksa simulasyonda mı kestiremiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada Grafşk LCD'nin hangisi olduğu farketmez, herhangi biri olabilir.

Sorununn kodda mı yoksa simülasyonda mı olduğunu anlamak için basit bir led devresi yap. Basit bir kod yaz. Simülasyonlarda hep STM32F103C6 işlemcisini kullanıp derlemişler kodu. Diğer işlemcilerde çalışmayacaktır.

Sorununn kodda mı yoksa simülasyonda mı olduğunu anlamak için basit bir led devresi yap. Basit bir kod yaz. Simülasyonlarda hep STM32F103C6 işlemcisini kullanıp derlemişler kodu. Diğer işlemcilerde çalışmayacaktır.

Teşekkürler cevabınız için. Fakat led akıp söndürmeyi denemiştim çalışıyor. Grafik lcd simulasyonunda da bacaklar yanıp sönüyor. Fakat sonuç alamıyorum. Yani ekranda görüntü gelmiyor. Bazen proteusta çok küçük gıcık ayarlar oluyor. Böle birşey mi var yoksa Stm kodunda mı hata yapıyorum bunu kestiremiyorum. Spi ile de denedim yine olmadı. Biraz da paralel bağlantı üzerine yoğunlaşacağım fakat işte dediğim gibi önceden tecrübesi olan birinden yardım almam gerekecek gibi duruyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri