Kaçak akım rölesi

Uzm01

Üye
Selamin aleyküm bir endüstriyel muftak var kaçak akım rölesi var 300 ma 63 amper kesik kesik atıyor baktığımda hiç bir sıkıntı yok yağmurlu havalar atıyor normal günlerde bi iki kez atıyor neden olabilir kaçak akımı iptal etsem sıkıntı olur mu

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Selamin aleyküm bir endüstriyel muftak var kaçak akım rölesi var 300 ma 63 amper kesik kesik atıyor baktığımda hiç bir sıkıntı yok yağmurlu havalar atıyor normal günlerde bi iki kez atıyor neden olabilir kaçak akımı iptal etsem sıkıntı olur mu
güzel insan, ben elektriği hiç sevmem, hatta AC olandan nefret ederim. çünkü canı sıkıldıkça beni çarpar. benim evde de bir tane kaçak akım rölesi var ara sıra atıyor ve beni fena halde sinirlendiriyor. şimdi sen bu konuyu açtın ben de çaktırmadan bir arama yapayım dedim. bak yaptığım arama bu
https://www.google.com/search?clien...ne+işe+yarar&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
sonra bunu okudum

Devrede meydana gelmiş kaçak akımı anında algılayan, tespit eden ve açma işlemi yaparak, insanları veya tesisatı koruyan, olası tehlikeleri önleyen cihaza kaçak akım rölesi denilmektedir. Genelde tanımlama olarak, kaçak akım anahtarı veya kaçak akım sigortası olarak adlandırılır.

bir de altta buna denk geldim

Kaçak akım koruma rölesi olmazsa ne olur?

Kaçak Akım Rölesi Olmazsa Ne Olur? sorusuna kısaca şu şekilde cevap verilebilir: Devrede kaçak akım rölesi mevcut değilse ve toprak kaçağı meydana gelmişse, kaçak akımın olduğu yere bir insanın temas etmesi sonucu tüm kaçak akım o insanın üzerinden akacaktır.
haa bu arada kaçak akımı attıran zımbırtıyı artık kullanmıyorum. ama sen istiyorsan sökebilirsin. bizce sıkıntı yok ama bir süre sonra sizce bir sıkıntı olabilir. kalınlaştırılmış yerleri çaktırmadan oku,

Tesisatiniza 30 mA kakr varmı ?
varsa bu 30mA kakr atmiyorsa .

Buyuk ihtimalle 30mA 300mA arası hatta kaçak vardır. .
Veya şimşekten etkiliyordur.
Kaçak akım rölesi tipi sorunu olabilir.

Mutfak gibi rutubeti yüksek, sıvı malzemelerin oraya buraya bolca kaza ile döküldüğü bir ortamda kacak akim rolesinin arada bir atması bana göre şeker gibi bir durum . Devamlı atsa hep uğraşmanız lazım. Arada atarak da bakın ben çalışıyorum. Korkmayın diyor . Ha günlük mesainize engel olacak biçimde çok sık atmaya başlıyorsa üstadların söylediği gibi arıza tespiti lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri