Kaçak akım rölesi problemi

Atma falan olmuyor ne asansörde ne dairelerde. Sadece benim dairede elektrik gidip geldiğinde atma oluyor. Son 1 yılda olmaya başladı. Ama geçenlerde bi elektrik gitmiş gelmiş ama atmadı bu sefer. Geriye doğru baktığımda evde ilave yada değişen bir elektronik cihaz eşya olmadı. Aydınlatma içinde teşekkürler.

KESİN TRİFAZE 300mA 40A KAR DEĞİŞİMİ YAPILMALI .
Kar kontakları yapışırsa tehlike .

Elektrikci tarafından bu tip cihazlarla ( video ) kaçak akım pensampermetresi ile ölçümü yapılması ve topraklama ölçümü diğer bir cihaz ile )

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kendi tesisatınız için tavsiye edilen schneider ürünlerini alıp taktırın. diğer problemler için kat maliklerini bilgilendirin yoksa mevta ortada kalacak.

Üstadlar birşey daha sormak istiyorum, bu manyak elektrikçi, daire içindeki sigorta panosuna otomatik sigorta da koymamış. Hali hazırda bina panosuna 40A 300mA, daire sigorta kutusuna 40A 30mA Kar takacağızda otomatik sigortada 40A takmamız mı lazım daire içine yada olmasa olur mu?

Üstadlar birşey daha sormak istiyorum, bu manyak elektrikçi, daire içindeki sigorta panosuna otomatik sigorta da koymamış. Hali hazırda bina panosuna 40A 300mA, daire sigorta kutusuna 40A 30mA Kar takacağızda otomatik sigortada 40A takmamız mı lazım daire içine yada olmasa olur mu?
RCBO sigortalı modeller var onlardan seçersiniz

Siğorta kutusu daire içine
32A B tipi ana siğorta ( tekli veya nötr kesmeli ) ve 30mA 40A ( daha iyi ) veya 32A kakr takılması iyi olur .
Siğorta kutusunda siğorta ve kaçak akım koruma rölesi için yer varmı ?
Fotosunu yayınlayacaktınız ? ( kaliteli çekim )

40A takmamız mı lazım
Fakat daire içine 40A siğorta olmaz çünkü sayaç panosunda 32A siğorta var .
Siğorta kutusu daire içine B tipi ve tesisatında 32A sorun yaratmayacaksa ( bende sorun olmadı )
Sayaç panosundaki C tipi 32A
Bu durumda seçicilik sağlanmış olur .

Değerleri ne olmalı

Hesaplama yapılması gerekir .
Tesisatınızdaki hesaplar doğru kabul edersek sayaç panosunu 32A siğorta takılmış .
Kombine ürün olduğu için ( beraber )
Firmanın satışında daha önce link verilen kakr eşdeğerin B tipi siğortalı A Si tipi ürünü yok . C tipi var
Linki altta ( A9D38632 )
Si olmayanı B - C tipi ürünü var ( ürün seçimi link verildi .)

https://www.se.com/tr/tr/product-range/61011-acti9-idpn-vigi-rcbo-/?parent-subcategory-id=1620&filter=business-4-elektrik-dağıtım

https://www.se.com/tr/tr/product/A9D38632/acti9-idpn-h-vigi-aşırı-akım-korumalı-kaçak-akım-sigortası-1p+n-32a-c-eğrisi-10000a-30ma-tip-asi
A9D38632 ( bulunması zor ürünlerden ) Pahalı .

Bu durumda
Sayaç panosu ( 32A C siğorta )
Siğorta kutusu ( 32A C siğorta 30mA 32A kakr ) olmuş oluyor .
Seçicilik sağlanmamış oluyor .

Son düzenleme:
Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular