Kaçak Akım Rölesi Hergün Aynı Saatte Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@arkaplan

bağışık tip si tipi k.a.k rölesi 30mA için siemens ve schneider markalar için model ismi verebilirseniz, yanlış bir şey almayayım.

merhaba
bu tip röle çözüm olur olmaz bilemem !!!
röle konusunda sn @sami inci ustan daha iyi bilir .

şu andaki k.a.k röleniz 40 amper olması ana siğortanız c32 amper

A9R61440

İID - toprak kaçağı koruma - 4P - 40A - 30mA - SI tip
https://www.se.com/tr/tr/product/A9R61440/iid---toprak-kaçağı-koruma---4p---40a---30ma---si-tip

5SV3344-4 SIEMENS 40 A, 30 mA
https://mall.industry.siemens.com/mall/en/se/Catalog/Product/5SV3344-4

sn @sami inci ustama vermiş olduğu fotolardaki bilğiler için teşekkürler .

schneider-si-png.63274

simens-b-tip-png.63275

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar,
"Kışın sokak lambalarının yanmasıyla birlikte kaçak akım rolesi atıyor ( tek tük atmıyor) diye konuya girmiştim.
Son durumu açıklayayım:
- Sokak lambalarının yanmasına yakın anda sigortaları tek tek kapatarak hangi sigortanın bu duruma sebep olduğuna baktım. Hemen hepsinde KAR attı.
- Prizlere takılı cihazları tek tek denedim, yine KAR attı.
- Yaz geldi. Sokak lambasının yanmasıyla birlikte atan KAR, artık sokak lambasına ek olarak genelde akşamları 2-3 defa daha atıyor. Gündüzleri de tek tük atıyor.
- Geçen gün ve ertesi gün sokak lambaları yandı ama KAR atmadı.

Şu anda takılı KAR: 40A 30mA Siemens AC Tipi
Değiştirmeyi planladığım (elektrikçim değiştirecek) Legrand 40A 30mA Hpi tipi (A tipi). Başka KAR tavsiye ederseniz onu almaya çalışırım (Ankara da nerede bulursam).

Bu duruma göre herhangi bir önerisi olan var mı?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
"Kışın sokak lambalarının yanmasıyla birlikte kaçak akım rolesi atıyor ( tek tük atmıyor) diye konuya girmiştim.
Son durumu açıklayayım:
- Sokak lambalarının yanmasına yakın anda sigortaları tek tek kapatarak hangi sigortanın bu duruma sebep olduğuna baktım. Hemen hepsinde KAR attı.
- Prizlere takılı cihazları tek tek denedim, yine KAR attı.
- Yaz geldi. Sokak lambasının yanmasıyla birlikte atan KAR, artık sokak lambasına ek olarak genelde akşamları 2-3 defa daha atıyor. Gündüzleri de tek tük atıyor.
- Geçen gün ve ertesi gün sokak lambaları yandı ama KAR atmadı.

Şu anda takılı KAR: 40A 30mA Siemens AC Tipi
Değiştirmeyi planladığım (elektrikçim değiştirecek) Legrand 40A 30mA Hpi tipi (A tipi). Başka KAR tavsiye ederseniz onu almaya çalışırım (Ankara da nerede bulursam).

Bu duruma göre herhangi bir önerisi olan var mı?
Taşınıp evi değiştirin [emoji3] ( Sahurda kötü espri nasıl yapılır diye bir örnek )

Ac konumunda olcuceksiniz 1 ile 2v arasinda olmasi gerek cok dusuk deger bi yerde sifirlamayi isret eder yuksek deger topraklamanin zayif oldugunu soyler her 2 durumdada kar atabilir
Proplarlar ac konumu varsa olcebilirsin

sokak lambalarıyla mücadele zordur.

Ac konumunda olcuceksiniz 1 ile 2v arasinda olmasi gerek cok dusuk deger bi yerde sifirlamayi isret eder yuksek deger topraklamanin zayif oldugunu soyler her 2 durumdada kar atabilir
Proplarlar ac konumu varsa olcebilirsin
Anlaşıldı. Avometrem var. Evdeki herhangi bir prizi açayım nötr ile toprak arasını ölçeyim. Akşama dönüş yaparım. Hoşcakal
sokak lambalarıyla mücadele zordur.
Ama bir şekilde çözülmesi lazım. Sorunu bir tespit edebilsek. Bunun deneyimine sahip adamı bulmak lazım aslında. Ankara da bunu yapabilecek tanıdığı olan varsa haber versin lütfen.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri