Evimde kaçak akım atıyor

Merhabalar abilerim kardeşlerim bi sorum olucaktı oturduğum apartmanda elektrikçi geldi 1 ay önce eski binaydı komple Bakım yaptı kaçak akım yoktu daha önce kaçak akım taktılar fakat şöyle bi sorun var çamaşır makinesi mutfakta mutfaktaki prizlerin herhangi birine takınca kaçak akım rolesi atıyor ara kablo ile salondaki prize bağlayınca çalışıyor 2 oda ve mutfak aynı sigorta üstünden beslenmiş sigorta 20 Amper başta makine de sorun var sandım kartta kısa devre var diye düşündüm ama makineci geldi test etti sorun yok dedi sorun nedir sizce

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Güneş paneli işinde uğraştım daha önce çok fazla dcle uğraştım ama ac ye gelince tam bilmiyorum başına gelen var mıdır şunu yap dediğiniz az bucuk elektrikten anlarım

Merhabalar abilerim kardeşlerim bi sorum olucaktı oturduğum apartmanda elektrikçi geldi 1 ay önce eski binaydı komple bakım yaptı kaçak akım yoktu daha önce kaçak akım taktılar fakat şöyle bi sorun var çamaşır makinesi mutfakta mutfaktaki prizlerin herhangi birine takınca kaçak akım rolesi atıyor ara kablo ile salondaki prize bağlayınca çalışıyor 2 oda ve mutfak aynı sigorta üstünden beslenmiş sigorta 20 Amper başta makine de sorun var sandım kartta kısa devre var diye düşündüm ama makineci geldi test etti sorun yok dedi sorun nedir sizce
rezistans olabilir youtube da videolar var ölç r

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri