Kaçak akım röle bağlantısı

Akım trafosuna termik röle bağlantısı nasıl yapılır şeması varmı yardımcı olurmusunuz
Akım trafolarına topraklama dışında herhangi bir koruma sistemi tesis edilmez . Konuyu yazdığınız yerde yanlış.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aslında üstten de fotoğraf çekmiştim ama konuyu açarken farkettim ki bulanık çıkmış belli olmadığı için eklemedim haliyle not olarak yazdım.

peki bunu yapan elektrikçi arkadaş neden böyle birşey yapmış?
Sık sık devre açma yapmıs oldugundan , sorunda giderilemediğinden, devreden cıkarılmış olmalı. Zaten, guvenebileceğimiz bir marka gibide durmuyor..

Son düzenleme:
Konuyu iyi anlamak için, tekrarlıyorum; 80 amper akım çeken bir motora, 100/5 akım trafosu ile, 3.5 / 5 amper bir termik röle baglıyabilirmiyim.??
sayaç, reaktif röle, vs akım trafosuna baglanabilirmi.?

https://www.elektromarketim.com/rade-koncar-trm400-250-400-amper-ayarli-termik-role

Tabiki bağlanır.50 yıl önce,büyük güçlü motorlar için bu uygulamayı yapardık.Şu
anda satılan birçok termikte zaten bu şe-
kildedir.Seçilecek akım trafosu n> 10 olan tip olmalı tabiki.

Son düzenleme:
Akım trafosu kasıt troid tip kaçak akım sistemi mi yoksa farklı bir sistem mi detay verebilir misiniz
Fazlar arası akım trafosu 3 adet bara tipi
Akım trafosu kasıt troid tip kaçak akım sistemi mi yoksa farklı bir sistem mi detay verebilir misiniz
Rade koncar akım trafolu termik degilmi bu

Rade koncar akım trafolu termik degilmi bu
Şeması varmı nasıl baglanir

Ekli dosyalar

• rade-koncar-trm400-250-400-amper-ayarli-termik-role-termik-roleler-rade-koncar-341231-28-K.jpg
    rade-koncar-trm400-250-400-amper-ayarli-termik-role-termik-roleler-rade-koncar-341231-28-K.jpg
    38.7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
İlk defa duyduğum bir firma.50 yıllık bir kurummuş.Aslında,böyle masrafa lüzum
yok.3 adet akım trafosu ve termikle,daha
kolay montaj yapılabilecek bir uygulama.

Bunun yerine MOELLER ZEV ( tam bir efsane ) , SIEMENS SIRIUS kullanırım daha iyi . Bu konunun hala niye burda konuşulduğunu da hala anlamadım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri