Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Gemo eğitim videoları.Ayrıntılı anlatım.
Süleyman güvenin videoları bunlar, kanaldan bunları takip ediyorom
Gemo ile sayıcı karlışatırıcı videosu veya konfigrasyon kontaklarını anlatan yeni videoalar çekin.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar gemoyu kullandım memnun oldum ama umarım gemo genişleme modul sayısını artırır projeler buyudukce yetersız oluyor yanı sınırlı imkan en fazla 1 gc modul kullanıyor cozumu bulan varmı ben 5 adet genısleme modul ve 1 plc kullanmak ıstıyorum

zaten bu akıllı röle olduğu için küçük projeler için ürerilmiş bir cihaz.Yetersiz kalması normal.Projeniz büyüdükçe başka plclere bakmanız lazım

Bir kaç kez çok gemo ile.is yaptım.
Her biri bağımsız işlerini yaparken arıza geri bilgirimi yapıp ana gemoya bilgi veriyoardi, sistem mal beklediğinden sensorler gördükçe otomasyon devam.ediyordu
Bu da böyle bir çözüm

• Beğen
Tepkiler: huh
Gemo AR2-A adlı cihaza sahibim. Cihazın üzerinde gerçek zaman saati var, günlük firmada mola saatleri programı ladder diyagramda yazdım ve yükledim. smilasyonda problemsiz
istediğim gibi çalışmakta fakat 4. güne geldiğinde kendiliğinden çıkış vermeye başladı ayarlı olmamasına rağmen çıkış aldım 1 dakikada bir. çıkış süreside benim ayarladığım süre değildi. acaba üründe sıkıntı olabilir mi ?
Üründe yazılımın içerisinde gerçek zaman saati için bir eklenti yapmam gerek mi yada dışarıdan bir tetikleme yapmam gerek mi?

Gemo AR2-A adlı cihaza sahibim. Cihazın üzerinde gerçek zaman saati var, günlük firmada mola saatleri programı ladder diyagramda yazdım ve yükledim. smilasyonda problemsiz
istediğim gibi çalışmakta fakat 4. güne geldiğinde kendiliğinden çıkış vermeye başladı ayarlı olmamasına rağmen çıkış aldım 1 dakikada bir. çıkış süreside benim ayarladığım süre değildi. acaba üründe sıkıntı olabilir mi ?
Üründe yazılımın içerisinde gerçek zaman saati için bir eklenti yapmam gerek mi yada dışarıdan bir tetikleme yapmam gerek mi?
paylaşırsanız hata var mı diye bakarız.

Merhaba, seramik fırınımın üzerinde Gemo PC107 var. Fırın boş iken istediğim sıcaklığa istediğim sürede çıkabiliyor. Mesela 400 dereceden 1000 dereceye 2 saatte çık dediğimde bunu yapabiliyor. Ancak fırın dolu olduğunda ısı daha yavaş yükseldiği için 2 saatte 1000 dereceye çıkamadan step tamamlanmış oluyor. Bunu yaşamamak için süre vermeden yani time girişi yapmadan 1000 dereceye tam güç yükselmeyi nasıl sağlayabilirim?

Merhaba, elimde gemo ar2-a modeli plc var. Ancak plc programlamada yeni olduğum için sıkıntı yaşıyorum.
in1->set q1 (giriş 1'e bağlı düğmeye basılınca, çıkış 1'i açacak(motor çalışacak))
in2->reset q1 (giriş 2'ye bağlı düğmeye basılınca, çıkış 1'i kapayacak(motor duracak))
in3-in1->q1 (giriş 3'e bağlı anahtarı çevrilip(açılıp) ve giriş 1'e bağlı düğmeye basıldıkça, çıkış 1 çalışacak(motor çalışacak çıkış alındığı sürece))
Umarım anlatabilmişimdir. Bu şekilde bir program yazmaya çalışıyorum ancak q1'i ikinci kez kullanmama izin vermiyor sistem. Orada q2 kullanırsam çıkışlarım azalacak. Belki kolay bir şeydir ancak yeni olduğum için göremiyor olabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri