Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Merhaba arkadaşlar
Gemoya yeni başladım motorda yıldız üçgen yol verme devresi tasarladım bu döngüyü mesela 10 kez devam ettirip sonra kendiliğinden durdurmak istiyorum ama bu mümkünmüdür

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar
Gemoya yeni başladım motorda yıldız üçgen yol verme devresi tasarladım bu döngüyü mesela 10 kez devam ettirip sonra kendiliğinden durdurmak istiyorum ama bu mümkünmüdür
yaparsın mümkün neden yıldız üçgen devresini 10 defa döngüye sokmak istiyorsun? özel bir sebebi varmı ?
1.çevrimde motor yıldızdan üçgene geçti?kaç dk sonra 2.çevrime geçicek ?aralık bekleme süreleri nekadar?
konuyu biraz daha açarmısının?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar
mümkümdür üçgen kontaktörü her çektiginde sayıcıyı 1 arttır 10a eşit oldugunda durdur

Bir çıkışı aktif ettiğimde, örneğin q1 motor olsun, q1 aktif olunca q2 çıkışının da bir sinyal lambasının aralıklı yakıp söndürmesini istiyorum. Bunu zaman rölesi (timer) ile yapmak mümkün. Buraya kadar sıkıntı yok. Sadece aralıklı (pals lı) çıkış almanın daha kolay bir yolu var mı onu merak ediyorum....

Edit : Tamadır. Timer da flaşör seçeneği varmış. işimi görür...

Son düzenleme:
Arkadaşlar GEMO nun diplay ekranındaki hatayı herhangi bir ekrana HDMI benzeri bir ekrana nasıl yansitabiliriz.

merhaba
gemo ar1 ile çalışan 3 ad patlaç valfler var. Patlaçlardan 2 tanesi çalışmamaya başladı biri çalışıyor. Çalışana bağladığım zaman kabloyu patlaç çalışıyor yada anahtarına basınca manuel çalışıyor. 2 çıkışın rölesi tık tık ses yapıyor ama patlaçı çalıştırmıyor gemo plc de bu iki çıkış rölesi arızalımı oluyor ölçü aletiyle bakınca çıkış veriyor anlamadım bilgilerinizi rica ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri