GEMO AR2 Gerçek Zaman Saati

okan bey

bütün yardım ve destekleriniz sayesinde bizlere öncülük etmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

gemo'yu 3 seneden beri sürekli takip edip 2 seneden beri sistemlerde kullanıyorum
benim sıkıntım giriş ve çıkışların yeterli gelmemesi.ek modül sayısını artırarak yapabileceğiniz bir çalışma sizlere ve bizlere çok şeyler kazandırıır

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

AR2 serisi cihazlar için "Gerçek zaman saati" opsiyonu kullanıma hazırdır.

Bu özelliği içeren yeni sürüm "GEMO Ladder Editör V2.3" ü GEMO Elektronik Ltd. Sti. - User Manuals adresinden indirebilirsiniz.

V2.3 sürümündeki yenilikler için;
http://www.gemo.com.tr/ar2_tr_whatsnew.html

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.
Okan bey merhaba
Gemo ailesine epey gec katıldım.gemo programlama kılavuzu varmıdır.

Teşekkürler

Merhaba,

V2.2 ile yapılmış programlarınızı V2.3 ile açabilir ve eklemeler yapabilirsiniz.

Bunun tersi olarak; V2.3 ile yapılmış programlarınızı "Dosya / Ver. 2.2 olarak sakla" seçeneğiyle kaydedebilirsiniz. Böyle kaydettiğiniz dosyaları V2.2 donanımlı cihazlara yükleyebilirsiniz. Dosyalarınızı bu şekilde kaydederken dikkat etmeniz gereken tek nokta gerçek zaman saati, şifre kontakları, konfigürasyon kontakları gibi V2.3' e ait özellikleri kullanmamak olacaktır. Zaten yeni özellikleri kullanıp V2.2 olarak saklamaya çalıştığınızda editör sizi uyarıp kaydetme işlemini yapmayacak ve programı cihaza aktarmayacaktır.

İyi Çalışmalar...
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.
GEMO PLC AR2-A dan proglam cekebiliyormuyuz

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55