Niyetime Düşünsel Destek Arıyorum (Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi)

Bu helal rızık konusunda başarılı az sayıda insanı selamlarim. Ülkemizde cogunlugumuz için, helal rızık vs. Lafta kaliyor. İcraata gelince sahte dindarlık, tribünlere oynama, ahlaksızlık, neresinden bakarsan bak tutarsızlık. Güce tapan ve gücü ele geçirmek için her şeyin mubah olduğu bir zamanda sahtekarca yaşıyoruz. Kendimizi mi yoksa başkalarını mi kandiriyoruz belli değil. Maalesef çürümüş yozlaşmış bir toplumuz ve hiç de iyiye gitmiyoruz.
makyevalizm başka bir şey demiyorum. inanç diyorlar ümmet diyorlar. biz Türk'üz ümmet filan değiliz. ümmet dediğin katoliklere bir bak, protestanlara bir bak, ortodokslara bir bak, onlar ümmet bir birinin kuyularını kazmıyorlar, sırtından vurmuyorlar. madem biz ümmetiz hani o güzelce özendikleri araplar bize neden yardım etmiyorlar? neden arka çıkmıyorlar? politika filan demeyin. ümmet o gavur dediklerinizde var. Türk , Türk olmayı unutmazsa, töreyi hatırlarsa, özüne dönerse, bakın sakın din ile karıştırmayın. Türk gibi yaşarsa kurtulur. Türk gibi yönetilirse kurtulur. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. hani azcık merak edenler kurtuluş savaşında bize kimler yardım etti bir araştırsın.

Sn.paskomya ustam aynen imzamı atıyorum. Fakat Türklük konusunda da din konusunda olduğu gibi işin içine yalanlar ve yobazlık girerek kitleleri uyutuyor. O nedenle insan gibi yaşar, insan gibi yönetilir ve yalan dolana izin vermezse kurtulur diyorum

makyevalizm başka bir şey demiyorum. inanç diyorlar ümmet diyorlar. biz Türk'üz ümmet filan değiliz. ümmet dediğin katoliklere bir bak, protestanlara bir bak, ortodokslara bir bak, onlar ümmet bir birinin kuyularını kazmıyorlar, sırtından vurmuyorlar. madem biz ümmetiz hani o güzelce özendikleri araplar bize neden yardım etmiyorlar? neden arka çıkmıyorlar? politika filan demeyin. ümmet o gavur dediklerinizde var. Türk , Türk olmayı unutmazsa, töreyi hatırlarsa, özüne dönerse, bakın sakın din ile karıştırmayın. Türk gibi yaşarsa kurtulur. Türk gibi yönetilirse kurtulur. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. hani azcık merak edenler kurtuluş savaşında bize kimler yardım etti bir araştırsın.
Baba pek bir aşırı milliyetçi gördük seni :)

Baba pek bir aşırı milliyetçi gördük seni :)
ben halimden memnunum, rahatsızlık verdiysem özür dilerim. biraz daha eskilere gideyim bir sümer atasözü
1693388301070.png

Tabi bodrumun mis gibi denizinde ve sahilinde yasayan sen . İç anadolunun kuru sıcağında kavrulan biz . Ondan sonra herkes uzaylı herkes kardeş.
en son 10 yıl önce denize girmiştim sanırım. işin ucunda ekmek yoksa denize girmem. ha bu arada bodrumda yaşamak sandığın kadar güzel bir şey değil. 1453 ten beri burası sürgün yeri. ve burası sizlerin tahmin ettiğinden daha pahalı bir yer. birde ben bodrumda doğdum, burada büyüdüm anneni babanı ve doğduğun yeri seçemiyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri