entes rg 12 c rölede oran ayarları

H@san

Üye
mrb arkadaşlar.entesin rg 12 c rölesinde fabrika ayarları indüktif oran sınırı 25 kapasitif oran sınırı 15.menüden bu oranları nasıl değiştire bilirim..........ve alma ve bırakma 10 saniye deşarj 14 saniye.tavsiye edeceğiniz zaman ayarı nedir....saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bırakma ve desarj i ben ileteyım sana tabi bu senın kullanacagım yerede baglı yani buda aklında olsun ben petrollere 4 sn cekme-bırakma desarj ise 6 sn
hazır beton uretılen yerde full trifaze oldugu için ben 7 sn cekme-bırakma , desarj ise 4 sn

öncelikle cevabın için teşekkür ederim.ben bunu bir oto servisinde kullanacağım.......kompresör.fırın.hava emiş.havalandırma.ofis bölümü.klima.lif.mutfak bölümü.elektrikli el aletleri.ve tabiiki bol bol armatür var.......

mrb arkadaşlar.entesin rg 12 c rölesinde fabrika ayarları indüktif oran sınırı 25 kapasitif oran sınırı 15.menüden bu oranları nasıl değiştire bilirim...

Aşağıdaki yolu takip ederek yapabilirsiniz bu ayarı.
Resim kapasitif oranı anlatmaktadır. İndüktif oran da aynı şekilde ayarlanmaktadır.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

çok teşekkür ederim sayın genç arkadaş.peki alma bırakma ve deşerj süresini kaç saniye ayarlamam gerekir...............

Son düzenleme:
Şu anki ayarlara göre yüzde kaçlada seyrediyor? Ayarlar buna göre yapılmalı. Ama kademe dizilimleri işletmeye uygun değilse, sadece saniye ayarları yetmez.
Alma bırakma sürelerini azaltmak istiyorsanız eğer, 2'şer 3'er azaltarak deneyin. Deşarj süresi ne kadar uzun olursa (bir yere kadar tabi), kondansatörler o kadar uzun ömürlü olur aslında. İlk aşama için 10 saniyeye düşürün. Endeks takipleriyle o işletme için doğru süreleri tespit edin. Her işletmede farklı olmakta genelde.
Not: Bunların hepsini de 1'er saniyeye ayarlamak geçici bir çözümdür.

sayın gençarkadaş şu an endekslerle bi sorun yok gayet iyi kompanze ediyor.yalnız çok sık kademeler değişiyor.dizilimim.......15 kvar trifaze....1 kvar monofaze........1 kvar monofaze......1 kvar monofaze.....2 kvar monofaze....2 kvar monofaze......2 kvar monofaze.....4 kvar monofaze......4 kvar monofaze.........4 kvar monofaze......7.5 kvar trifaze.......10 kvar trifaze.......

Kademeler yükle beraber değişiyorsa normaldir. Ama yük sabitken de değişiyorsa kademelerde düzensizlik var demektir. Yükleriniz ne sıklıkla devreye girip çıkmakta. Bir de ne tür yükleriniz var?

sayın genç arkadaş burası oto servisi.....bu işletmede oto boya.yıkama.oto elektrik.mekanik.tampon. yani otoyla ilgili tüm işler yapılıyor yükler çok değişken elektrikli el takımları var.tampon kısmında fön makinası.arabalrı yukarı kaldırmak için lifler.kompresör.havalandırma.fırın.hava emiş.ofis kısmında klimalar.öğle paydosu ve çay saatlerinde kademeler sabit kalıyor.işletme çalışmaya başladığı zaman kademeler değişiyor.sabitleniyor aslında şu an indüktif ve kapasitif oranların altında.....benim korkum ileride panoyu tristörlü yapmak.bilirsinizki maliyeti yüksektir............birde şöyle bir problemim var.ben buraya regülatör bağlayacağım.bu regülatörü akım trafolarından öncemi sonramı bağlamam gerkiyor.değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ediyorum........

sayın genç arkadaş burası oto servisi.....bu işletmede oto boya.yıkama.oto elektrik.mekanik.tampon. yani otoyla ilgili tüm işler yapılıyor yükler çok değişken elektrikli el takımları var.tampon kısmında fön makinası.arabalrı yukarı kaldırmak için lifler.kompresör.havalandırma.fırın.hava emiş.ofis kısmında klimalar.öğle paydosu ve çay saatlerinde kademeler sabit kalıyor.işletme çalışmaya başladığı zaman kademeler değişiyor.sabitleniyor aslında şu an indüktif ve kapasitif oranların altında.....benim korkum ileride panoyu tristörlü yapmak.bilirsinizki maliyeti yüksektir............birde şöyle bir problemim var.ben buraya regülatör bağlayacağım.bu regülatörü akım trafolarından öncemi sonramı bağlamam gerkiyor.değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ediyorum........

sonra bağlaman gerek arkadaşım .......

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri