Yapı denetimde kontrol elemanı olmak

Arkadaşlar merhaba, yeni mezun olunca yapı denetime kontrol elemanı olarak diploma kiraya vermiştim cüzi bir ücret karşılığında. 9 ay falan sürdü. Projecilikte iş almaya başlayınca istifamı sunmuştum. Gel zaman git zaman bugün denetçi başvurusu yapınca önüme çıktı. Hem yardımcı kontrol elemanı hem ticari faaliyette bulunmuşum diye bakanlık benden savunma istiyor. Savunma olarak bana yol gösterebilir misiniz. Kontrol elemanı iken kendi projelerime denk gelmedim zaten 9 aylık o süre zarfında aldığım proje sayısı 1-2 falandır. Sonuç olarak aynı anda hem şirketim vardı hem yardımcı kontrol elemanı olarak gözüktüğüm için savunma istiyorlar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu kiralama işinden kazandığınız ücretin azını veya fazlasını verip diplomasını kiraya verilmemiş bir avukat bulup derdinizi anlatıp çözüm yolu bulmanızdır .
Para parayı çeker .

Linç yaptıracağın bir durum yok arkadaşım. Adı kiralama olmuş yoksa meslek etiğinin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Yapı denetim firmalarında yardımcı kontrol elemanın görev veya tanımı yok. Bakanlık şart koşmuş firmalarda alıyor. Usulsüz bir yapıya imza atmadık elektrik tesisatı sorunlu yere imza atmadım. Bir inşaatta elektrik mühendisi görevi ilk temel döneminde temel topraklaması bir de en sonda iç tesisattır. Bir yapı ortalama 2 yıl sürer sayarsak 2 yıl boş yatacağın bir süreç. İlla linç yapmak istiyorsan mesleğin geldiği durumu eleştir. Ya da herkes sizin gibi hayata bir sıfır önde başlamıyor. Fırsatlar bazen bazen çok geç veya hiç gelmiyor. Yapı denetim de çalışmak adına kiralama koymuşlar yoksa diğerleri gibi torpil yapmadım, imzamı teknikerlere satmadım, ihaleye fesat karıştırmadım, malzemeden kaçmadım, müşteri çalmadım. Şimdi git eleştirecek başka bir şey ara ben en son kişiyimdir

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri