Solar inverter izleme

kukileyta

Üye
Merhaba, 23 tane inverter var projede. Fabrika her inverterin uretim degerlerini anlik olarak Scada ekraninda gormek istiyor. Bunu nasil yapabilirim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Inverterlerin haberleşme portu varmı, yoksa hangi deperlerinin görnderilmesi isteniyor?
Önce detaylı anlatın. Bu bir ödev mi?

Inverterlerin haberleşme portu varmı, yoksa hangi deperlerinin görnderilmesi isteniyor?
Önce detaylı anlatın. Bu bir ödev mi?
Merhaba sayin AG mehmet,

Kendi scadalarinda anlik uretimi gormek istiyorlar. Inverterlerin 2 adet rs485 girisi var. Birini kendi aralarinda haberlesmek icin kullandik. Bir tanesi boş. Onu kullanabilir miyiz?

Benim pek anlamadigim isler. Nasil bir yol izlemeliyim?

Normalde inverterlerin cok detayli bir izleme arayuzu var ama internet olmasa da kendi scadamizda gormek istiyoruz diyorlar.

Bir tanesi boş. Onu kullanabilir miyiz?
Evet kulanabilirsiniz, inverterlerin verilerini almak için bir RS485 dönüştürücü cihaza ihtiyacınız olacak.
Bu cihaz, RS485 sinyallerini daha kolaay bir protokole (örneğin, Modbus) dönüştürür.
Ve SCADA programı ile haberleşirsiniz.

RS485 leri kablo ile veya telsiz dönüştürücüler ile birbirine bağlayabilirsiniz..

Marka ve model belirtiseniz daha spesifik cevaplar alabilirsiniz.

Ancak, bu konuda pek deneyiminiz olmadığını belirttiniz, bu yüzden gerçekleştirme aşamasında bir uzmandan yardım almanızda fayda var.

Şunu alıp takın, şu programı kullanın gibi bir tavsiyeyle bu işi çözemezsiniz. otomasyon firmalarından destek alın.

Forum istatistikleri

Konular
128,427
Kullanıcılar
450,344
Son üye
uyarlar

Yeni konular

Geri