Dop b -delta vfd el data gonderme

DOP 200 07 İndirebilecegim bi site biliyor musunuz ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Haberlesme sorunu cozuldu hmiden yazdigim degeri plcden okuyabiliyorum fakat vfd uzerinden degismiyior sebebi ne olabilir

plc programınızı paylaşırsanız daha kolay cözüm üretilebilir.hız kontrolde yapmanız gereken ayarlar dogrumu acaba
2.00 parametresini ayarladıkmı 9.00 ve 9.04 parametrelerı dogru ayarlımı
vede plc ıle hızkontrol arasındakı bağlantının yönlerı dogrumu acaba

Bu ayarlar girili kablo baglantilarida dogru rj 45 4 - 5 + olarak bagli
programı ınceleyebılırmıyım acaba paylasırsanız bır yanlış durum olmasa haberlesmesi gerekır
kablonun ölcu aletı ıle kontrolunu yapınız.başıma en cok gelen olaylardan bırıdır.örnegin vfd de 9.00 icerisindeki adres degeri nedir.1 olmalı

Son düzenleme:
.

programı ınceleyebılırmıyım acaba paylasırsanız bır yanlış durum olmasa haberlesmesi gerekır
kablonun ölcu aletı ıle kontrolunu yapınız.başıma en cok gelen olaylardan bırıdır.örnegin vfd de 9.00 icerisindeki adres degeri nedir.1 olmalı
Ben vfd 2 plc 17 yapmistim sorun bu galiba

Ekli dosyalar

• SS2 VFD Haberleşme WPLsoft-2.rar
    12.2 KB · Görüntüleme: 8
Moderatör tarafında düzenlendi:
yukarıdakı program yerıne aşagıda eklemiş oldugum programı denermısınız acaba burada netice alırsanız ekran ıle rs 232 uzerınden hız kontrol ıle plc uzerınden haberleşırsınız

Ekli dosyalar

• 1drive-plc.rar
    6.4 KB · Görüntüleme: 20
Ben vfd 2 plc 17 yapmistim sorun bu galiba
Sorun plc istasyon numarasının 17 olması olamaz çünkü bu ayarlarda aylardır sorunsuz çalışan 1SV+4VFD-E takılı makine var gerçi ondaki programı ben ispsoft ile yazmıştım size aynısını wplsoft ile yazarak yolladım bundan dolayı bir hata oluşma imkanıda bana göre yok.

birde @gezer77 üstadımın örneğini deneyip sonucu yazarmısnız lütfen

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri