delta dop panel plc&vfd-l haberleşme sorunum

HMI ekrandan girdiğiniz değer PLC içerisine yazılıyor mu onu kontrol edin hatta ekran resmi paylaşırsanız yada prograsmınızı tekrar yüklerseniz yeniden göz atarım ama kablolama olarak sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.;
Elinizde başka cihaz varsa onunla bağlanmayı deneyin pelki inverterin portu bozuk olabilir ( küçük bir ihtimal ama gözardı etmemk gerek )

RJ11 bağlantınızı resimdeki gibi doğru yaptığınızı düşünerek aradaki kabloyu değiştirip farklı bir rj11 ile denediniz mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
HMI ekrandan girdiğiniz değer PLC içerisine yazılıyor mu onu kontrol edin hatta ekran resmi paylaşırsanız yada prograsmınızı tekrar yüklerseniz yeniden göz atarım ama kablolama olarak sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.;
Elinizde başka cihaz varsa onunla bağlanmayı deneyin pelki inverterin portu bozuk olabilir ( küçük bir ihtimal ama gözardı etmemk gerek )

RJ11 bağlantınızı resimdeki gibi doğru yaptığınızı düşünerek aradaki kabloyu değiştirip farklı bir rj11 ile denediniz mi?
Merhaba hocam iyi akşamlar
Başka model el serisi sürücü buldum parametreleri girdim hmi ekranında frekansı yazaryazmaz sürücü ekranında istenilen frekans yazdı hallettim ...
Sorun sağlam dediğim L serisi sürücü nun haberleşme portu arzaliymiş beni usta etti bu delta sürücüler artık gözü kapalı parametreleri ayarlarim.
Hocam elinden gelen yardımı esirgemedigin için cook teşekkür ederim sagolasin
Tecrübe oldu

Hayırlı olsun gözünüz aydın. Çok küçük bir ihtimal de olsa denk gelebiliyor bazen böyle aksilikler. Kolay gelsin hayırlı işler

Ben de yaptım bu işi, herkes yapsın diye video da hazırladım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri