Dop b -delta vfd el data gonderme

:mad:Anladim ben bunu dosya turunde acmaya calistim. Bendeki wpl soft ısp soft zor mu sizce?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bana göre ıap daha basit ama türkçe değildir yalnız wpl ile aynı komut yazılımı var yani ld m0 derseniz m0 açık kontak koyar

Şuanda dışarıdyım eğer zamanınız varsa bir aksilik olmazsa akşam 10-11 gibi aynı programın wpl versiyonunu atabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cok iyi olur zaten wplyi ogrenene kadar ugrastim arti zamanim bol bizimkisi ogrenme cabasi. Saol

Ekteki dosyada 1plc-4 VFD haberleşme örneği var siz ID1 olanı kullanın 2,3 ve 4ü silebilirsinizde silmesenizde olur size kalmış anlamadığınız yada takıldığınız yer olursa yazarsınız.
Benim size naçizane tavsiyem madem yeni yeni alışıyorsunuz ISPsoft öğrenmeye çalışın daha gelişmiş bir editördür fonksiyon blokları oluşturmanıza izin verir bu işle ilgilenecekseniz fonksiyon blokları oluşturmayı mutlaka öğrenmelisiniz çok işe yarıyorlar. Hem ispsoft biraz siemens yazılımı tarzında bir programdır siemens öğrenirken bir göz aşinalığınız olur. İngilizce olması sizi korkutmasın çok kolaydır zaten birt alıştınızmı istesenizde Türkçe kullanmazsınız artık.

Ekli dosyalar

• 1SV PLC- 4 SÜRÜCÜ Link Haberleşmesi.zip
    15.1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Ekteki dosyada 1plc-4 VFD haberleşme örneği var siz ID1 olanı kullanın 2,3 ve 4ü silebilirsinizde silmesenizde olur size kalmış anlamadığınız yada takıldığınız yer olursa yazarsınız.
Benim size naçizane tavsiyem madem yeni yeni alışıyorsunuz ISPsoft öğrenmeye çalışın daha gelişmiş bir editördür fonksiyon blokları oluşturmanıza izin verir bu işle ilgilenecekseniz fonksiyon blokları oluşturmayı mutlaka öğrenmelisiniz çok işe yarıyorlar. Hem ispsoft biraz siemens yazılımı tarzında bir programdır siemens öğrenirken bir göz aşinalığınız olur. İngilizce olması sizi korkutmasın çok kolaydır zaten birt alıştınızmı istesenizde Türkçe kullanmazsınız artık.
Merhaba bendeki plc ss2 gonderdiginiz dosyayi plcye yukleyemedim haberlesme kapasitesi model tipi ile ayni deil uyarisi weriyor yardimci olur musunz ?

Wplsoft ile programı açın üstteki öenülerde plc tipi yazar oradan değiştirip ss2 seçin yeniden yüklemeyi deneyin

Sizi yine meskul edicem usta. Hmi yine com 2 station 17 hatasi veriyor nerde hata yapoyorum bir turlu anlamadim

plc içerisine yüklediğiniz programın sadece LİNK bağlantı bölümünün resmini veya programı buraya yükleyebilrmisiniz?

ispsoftmu kullanıyorsunuz yoksa wplsoft mu?

wpl soft

bu dosyayı wpl soft ıle actım herhangi bir sey ilawe etmedim

sayısal degere{Link2}17@INVERTER-D100 {Link2}17@INVERTER-D200 girdim

programı yuklediğimde inv. uzerinki 50.0 deger 0.0 a düştü

Ekli dosyalar

• 1SV PLC- 4 SÜRÜCÜ Link Haberleşmesi (1).zip
    15.1 KB · Görüntüleme: 10
Ekteki programda ben 28SV ile haberleşiyorum aynısını SS2 seçerek yazdım deneyin lütfen

yanlış yapmışsınız size birde DOPsoft örneği yolluyorum bakarsınız ona

Bu yaptığınız şekilde sadece HMI ve inverter haberleşmesinde oluyor yani plc olmadan siz plc kullanıyorsunuz o nedenle plc datasına yazmalısınız

Burada element adreslerini {Link2}17@D4 şeklinde yazmalısınız
Programda haberleşme arabirimi RS232 seçili siz RS485 kullanıyorsanız yapılandırma menüsünden düzeltebilrisiniz

programı yuklediğimde inv. uzerinki 50.0 deger 0.0 a düştü
gayet normal çünkü yanlış yapmışsınız bu verdiğim örneklere bakarak deneyin gerekirse inverteri fabrika ayarlarına alıp haberleşme ayarlarını yueniden yapın bazı parametreleri bozmuş olabilirsiniz

Ekli dosyalar

• SS2 VFD Haberleşme WPLsoft.rar
    12.2 KB · Görüntüleme: 51
  • SS2 vfd haberleşme DOPsoft.rar
    6 KB · Görüntüleme: 37

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye