Delta DOP-B07S411 HMI ile Delta VFD-EL-W Sürücü Kontrolü

com 2 portu 1.slave cihazı bulamıyor hatası alıyorsunuz.doanımsal kablo bağlantılarını kontrol edin.size daha önce çalıştırdığım programı yolladım.prosesinize göre revize edersiniz artık.
evet plc olmadan hmi üzerinden kontrol etmek istiyorum. Buna göre elinizde örnek var mı? Teşekkürler
Dopsoft başlangıçta 7S411 seçtikten sonra üretici için Delta yerine Modbus seçerek seri kısmına ASCII ayarlayarak deneyin.

Ek olarak sürücü ve operatör panelde bunları kontrol edin
09.00 istasyon adresi

09.04 Haberleşme yapılandırması

0: 7,N,2 (Modbus, ASCII) Varsayılan Haberleşme Yapılandırması
1: 7,E,1 (Modbus, ASCII)
2: 7,O,1 (Modbus, ASCII)
3: 8,N,2 (Modbus, RTU)
4: 8,E,1 (Modbus, RTU)
5: 8,O,1 (Modbus, RTU)
6: 8,N,1 (Modbus, RTU)
7: 8,E,2 (Modbus, RTU)
8: 8,O,2 (Modbus, RTU)
9: 7,N,1 (Modbus, ASCII)
10: 7,E,2 (Modbus, ASCII)
11: 7,O,2 (Modbus, ASCII)

09.01 Baud rate
0: Baud rate 4800 bps (bits / second)
1: Baud rate 9600 bps (bits / second)
2: Baud rate 19200 bps (bits / second)
3: Baud rate 38400 bps (bits / second)

VFD-EL-W Serisi AC Motor Sürücünün Uygulama Manueli

https://destek.delta-turkey.com/viewtopic.php?t=4308&sid=2053a7a75fd3751c46c1a3c18bd3b56f
teşekkür ederim wplsoft örneği var mı elinizde? Teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dopsoft başlangıçta 7S411 seçtikten sonra üretici için Delta yerine Modbus seçerek seri kısmına ASCII ayarlayarak deneyin.

Ek olarak sürücü ve operatör panelde bunları kontrol edin
09.00 istasyon adresi

09.04 Haberleşme yapılandırması

0: 7,N,2 (Modbus, ASCII) Varsayılan Haberleşme Yapılandırması
1: 7,E,1 (Modbus, ASCII)
2: 7,O,1 (Modbus, ASCII)
3: 8,N,2 (Modbus, RTU)
4: 8,E,1 (Modbus, RTU)
5: 8,O,1 (Modbus, RTU)
6: 8,N,1 (Modbus, RTU)
7: 8,E,2 (Modbus, RTU)
8: 8,O,2 (Modbus, RTU)
9: 7,N,1 (Modbus, ASCII)
10: 7,E,2 (Modbus, ASCII)
11: 7,O,2 (Modbus, ASCII)

09.01 Baud rate
0: Baud rate 4800 bps (bits / second)
1: Baud rate 9600 bps (bits / second)
2: Baud rate 19200 bps (bits / second)
3: Baud rate 38400 bps (bits / second)

VFD-EL-W Serisi AC Motor Sürücünün Uygulama Manueli

https://destek.delta-turkey.com/viewtopic.php?t=4308&sid=2053a7a75fd3751c46c1a3c18bd3b56f
Teşekkürler. Ascii seçtikten sonra w ile hangi adrese yazacağız bir türlü bulamadım

Teşekkürler. Ascii seçtikten sonra w ile hangi adrese yazacağız bir türlü bulamadım
Hazır bilgiyi vermeyi pek sevmiyorum fakat bununla ilgili bir örnek delta nin destek sitesinde var paneldeki bir buton w4xxxx adresine 1 değeri stop ,11 değeri start yaptırıyor tabi bunu yapabilmek için inverterin çalışma komutunu haberleşme üzerinden almak için ayarlamak gerekiyor

Merhaba,
Anladığım kadarıyla COM2 ile haberleşme yapıyorsunuz COM2 RS485 haberleşme için 1 ile numaralı pinlere bağlamalısınız sürücü tarafında da RJ45 kullanıyorsanız rs485+ 5 numaralı pin RS485- 4 numaralı pin olacak şekilde bağlantı yapmalısınız. HMI ile invertör arasında bağlantılar ve protokoller doğruysa Delta Control ascii ile sağlıklı bir haberleşme sağlayabilirsiniz.Frekans haberleşme ile değiştirmek için 02.00 parametresini 3 start stop haberleşme ile yapmak için de 02.01 parametresini 3 yapmanız yeterli olacaktır.

Delta kontrol ASCII seçtikten sonra frekans yazmak için herhangi sayı gir elementi ekledikten sonra yazma tag seçiminde invertör seçip 2001 yazmanız yeterli olur start stop için ise sürücünün 2000 adresine 1 gönderirseniz stop 18 gönderirseniz ileri start 34 gönderirseniz de geri start alır.

Merhaba,
Anladığım kadarıyla COM2 ile haberleşme yapıyorsunuz COM2 RS485 haberleşme için 1 ile numaralı pinlere bağlamalısınız sürücü tarafında da RJ45 kullanıyorsanız rs485+ 5 numaralı pin RS485- 4 numaralı pin olacak şekilde bağlantı yapmalısınız. HMI ile invertör arasında bağlantılar ve protokoller doğruysa Delta Control ascii ile sağlıklı bir haberleşme sağlayabilirsiniz.Frekans haberleşme ile değiştirmek için 02.00 parametresini 3 start stop haberleşme ile yapmak için de 02.01 parametresini 3 yapmanız yeterli olacaktır.

Delta kontrol ASCII seçtikten sonra frekans yazmak için herhangi sayı gir elementi ekledikten sonra yazma tag seçiminde invertör seçip 2001 yazmanız yeterli olur start stop için ise sürücünün 2000 adresine 1 gönderirseniz stop 18 gönderirseniz ileri start 34 gönderirseniz de geri start alır.
Tesekkur ederim. Delta suruculer ile dediginiz gibi yapinca çalışıyor. Farkli bi marka sürücü ile modbus rtu ya da modbus ascii nasil yapabiliriz. Hmi master olarak secince (ascii master veya rtu master) w ile adres yazmamiz gerekiyor bunu suruculerinde datasheetinde bulamadim. (Omron mx2 inverter var )

Tesekkur ederim. Delta suruculer ile dediginiz gibi yapinca çalışıyor. Farkli bi marka sürücü ile modbus rtu ya da modbus ascii nasil yapabiliriz. Hmi master olarak secince (ascii master veya rtu master) w ile adres yazmamiz gerekiyor bunu suruculerinde datasheetinde bulamadim. (Omron mx2 inverter var )
sürücülerin modbus adresleri ve rs485 bağlantılarını öğrenmeniz gerekmektedir. Delta haberleşme ayarlarında modbus seçip rtu slave ya da ascii slave seçin bunlarla veri yazma sağlayamazsanız 6 digits yazanları seçebilirsiniz

Hangi adrese neyi gonderecegimi bulamiyorum
Sürücü üretici veya satış bayi ile iletişime geçerek modbus adreslerini isteye bilirsiniz. internette sürücü modelini yazıp modbus adresleri diye aratırsanız karşınıza modbus adresleri ile alakalı sonuçlar çıkar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri