Dop b -delta vfd el data gonderme

Sorun plc istasyon numarasının 17 olması olamaz çünkü bu ayarlarda aylardır sorunsuz çalışan 1SV+4VFD-E takılı makine var gerçi ondaki programı ben ispsoft ile yazmıştım size aynısını wplsoft ile yazarak yolladım bundan dolayı bir hata oluşma imkanıda bana göre yok.

birde @gezer77 üstadımın örneğini deneyip sonucu yazarmısnız lütfen
Sorun 17 olmasi degil zaten plc ile hmi haberlesmesinde sıkınti yok sorun plc ile vfd arasınnda war.

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Size önerim plc yi fabbrika ayarlarına resetleyin sonra yeniden programları yükleyin ve RUN yapıp deneyin eski programlardan kalan data alanına yazılmış bir değer kalmış olabilir buda etki eder
Fabrika ayarlarına resetlemek için WPLsoft programından Haberleşme-PLC hafızasını formatla - Fabrika ayarlarına DÖn seçeneği olması lazım yanlış hatırlamıyorsam onu yapın ve plc enerjisini kesip yeniden açın ve daha önce haberleşme sağladığınız programı yeniden yükleyip RUN yapın ve deneyin

Bu arada ISPsoft kullanmanızı öneriyorum nasıl alışırsanız öyle gider ve Delta için ISPsoft daha gelişmiş ve esnek bir kulanım sunar.
ISPsoft kullandıkça karşılaştığınız problem veya sıkıntıları konu açarak yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size.

Birde linkteki konuyu okuyup orada son mesajlarda belirttiğim şekilde VFD ayarlarını yaptınız mı?
Ricam linktel-ki konuyu ilk olarak iyice bir okumanız.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/plc-hmi-vfd-bağlantısı.116579/

02.00 - 3 (RS-485 haberleşme.)
02.01 - 3 (RS-485 haberleşme.) NOT=Eğer 1 yaparsanız RS-485 bağlantı kurarsınız ama start stop kontrolünü keyboarddan yaparsınız
09:00 - 2 veya 3 veya 4 kaç olmasını istiyorsanız (İstasyon numarası) PLC numarasından farklı olacak şekilde ayarlayınız
09:01 - 1 (9600)
09:04 - 1 (7,E,1)

Size verdiğim programı yükleyerek deneyin bu dediklerimi kesinlikle bir hata yoksa haberleşmeniz gerekiyor bu şekilde... sonucu olumlu yada olumsuz belirtirseniz memnun olurum.

Eğer haberleşmeyi bu şekildede sağlayamazsanız birde 02.01 parametresini 1 yaparak deneyiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yarin butun onerilerinizi deneycgm sonuclari yazarim saolun.

tmm kolay gelsin

Sorun inverterde cikti. Degistirdim Gayet sorunsuz bir sekilde calisti .bu ornegi ispsoft a nasil donustururum artik isp ile dewam etmeyi dusunuyorum. Birde kullanmaya baslamak adina basit bir uygulama verebilir misiniz?

Son düzenleme:
Sizin adınıza sevindim neredeyse pes edecektiniz.

Hem bu konudaki ilk sayfadaki verdiğim örnek yanlış hatırlamıyorsam ISPsoft içindi onu indirip açabilirsin inceleyebilirsin

bu arada WPLsoft projelerini ISPsoft açmak isterseniz izlemeniz gereken yok çok basit..... ispsoftu açın open project deyin açılan pencerede altta dosya türü yazan yere tıklayıp oradan wpl uzantısını seçin ve istedsiğiniz wplsoft projesini seçin o otomatik çevirir hepsi bu kadar.

ISPsoftu yükleyin basit şeylerden başlayarak programa alışın birsüre sonra gerisi gelir zaten. İstediğiniz bir seneryo varsa onunla ilgili size örnek program atabilirim elimde olanlardan

Yalnız ISPsoft ile simülasyon yada PLC bağlantısı kurmak için COMMGR adlı programa ihtiyacınız var onu ve ISPsoft programını aşağıdaki linkten son versiyonlarını indirebilirsiniz.Burası delta download center istediğiniz her program ve dökümana buradan ulaşabilirsiniz...

http://www.deltaww.com/services/Dow...roduct Series --&dataType=8;&check=1&hl=en-US

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugun indirmistim kurcaladim biraz karisik ama alismak zorundayiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri