Bu da benim AMPLİFİKATÖR

klasik trafo olmaz da troidal trafo gere:
l-12v-round-transformer-300w-for-audio.jpg_350x350.jpg

sony müzik setlerinde hep bu oluyor...

Benim amplimin trafosu klasik trafodur.
Orijinal bir sony ampliyi dağıtıp trafosunu kullandım :D
Trafonun dört bir yanı SHIELD ile kaplanmış olduğu için son derece iyi netice vermiştir.

Neden klasik trafo olmaz acaba ? Merak ettim.
normal trafolar zırıltı yapıyor sony normal kullancak olsa kaynakla kapatılmış trafo kullanıyor vestel 5.1 de troidal trafo kullanmış bizde ki ht728dt de öyle dandik ama trafosu iyi...

Neden klasik trafo olmaz acaba ? Merak ettim.
@serkan_48 in bu sorusuna bilimsel yanıt vermek gerekmektedir.
Klasik transformatörlerin demir kayıpları toroidal trafolara göre daha fazla olmaktadır. Hele hele Türkiyedeki çoğu firma tabiri caizse bu işin CILKINI çıkartmışlardır.
Öyle trafo sarıyorlar ki, 5 kat SHIELD ile kaplansa bile dışarıya yüksek seviyede manyetik akı kaçırabiliyorlar.
Ancak layıkı ile hesaplanmış ve iyi kalite saclar ile (En az 20.000 GAUSS) yapılmış bir transformatör ise uygun bir shielding ile yeterince yalıtılabilmektedir.

manyetik kaçaklar umurlarında değil ki hatta birkeresinde 1250 watt 250 trafo 230v 1250v sipariş edilmişti geldiler çok ısınıyorlardı vernikleri akıyordu sabit akım güç kaynaklarında trafolara fan koymuşlardı trafocu yan çizdi...

maşAllah Allah nazardan korusun gayet güzel ve kaliteli.

maşAllah Allah nazardan korusun gayet güzel ve kaliteli.
Gel beraber dinleyelim desem sana kötülük etmiş olurum :D
@serkan_48 gibi sen de gudurabilirsin :D
Üstelik elindeki mikadoları atıp böyle bir sistem yapmaya çalışır, başına hem iş açar hem de bir yığın masrafa girersin.

Gel beraber dinleyelim desem sana kötülük etmiş olurum :D
@serkan_48 gibi sen de gudurabilirsin :D
Üstelik elindeki mikadoları atıp böyle bir sistem yapmaya çalışır, başına hem iş açar hem de bir yığın masrafa girersin.
onlardan biri nevrotikstarın yeni anfi ve hoparlörler için bütçe yok elektro gitar için bile yok klasik gitar için bile yok...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri