Astronomik Zaman Röleleri

Merhabalar,

3 adet aydınlatmamı farklı zamanlarda yakmak ve söndürmek istiyorum. Astronomik zaman rölelerinin güneşin doğuşu ve batışını otomatik hesaplaması çok güzel. Ancak ben lambaların farklı zamanlarda yanmasını istiyorum. Sormak istediğim ve bilgisi olan sizlerden öğrenmek istediğim konu, aşağıdaki durumları bir tane zaman rölesi ile yapabilir miyim?

1- ilk lamba 07.00'de yanacak ve 08.00'de sönecek.
2- ikinci lamba güneşin doğuşu ile yanacak ve 21.00'da sönecek
3- Üçüncü lamba 1 saat yanacak, 1 saat sönecek. bunu 24 saat boyunca yapacak.

YARDIMLARINIZI TALEP EDİYORUM.
Tüm forum üyelerine sevgiler, saygılar.

Bu tesisat iki lamba ile olmazmiydi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu değerleri cihaz mı hesaplıyor iletişimde olduğu bağlı uygulama mı? Benim bildiğim bu akıllı röleler sadece aç kapa yapar. Siz gerekli senaryoları cihazın uygulaması üzerinden programlayıp uygulama/cep telefonu ve cihaz internet üzerinden iletişimde olduğunda progrramlanan işlem uygulanır. Yani tüm bu senaryoları kendi belleğinde tutan akıllı cihaz var mı bilmiyorum? Diğer astronomik olanlarda kendi üzerinde program kayıtlıdır.
Cihaz kendisi hesaplıyor.
Namaz saatlerini de hesaplıyor mu :D
Evet. Namaz vakitlerini de hesaplıyor. İmsak vakti ile birlikte.

Uygulaması derken neyi kastettiniz. Cihazı programladığınız editörü mü?
Orasını bilmiyorum ama şuna eminim. Programın kurulum sayfasına enlem, boylam ve yüksekliği girdiğiniz bir blok koyuyorsunuz ve programı yüklüyorsun. Cihaz da size gün doğumu, gün batımı ve namaz vakitlerini veriyor. Ha bir de güneş açıları vardı onu da hesaplıyor. Hani güneş şu saatte şu açıdan şu eğimde vurur Bilgileri var ya, onları da hesaplıyor.
Bu vakitleri editör mü hesaplayıp cihaza tek tek her gün için değerleri veriyor yoksa cihaz mı hesaplıyor bilmiyorum. Tasarlayana sormak lazım.
Öyle ya da böyle cihazdan bu bilgileri alabiliyorsunuz.

Bu tesisat iki lamba ile olmazmiydi.
Birinci ve 2. lambanın güç seviyeleri farklı. 1 saat yanacak olan düşük. Diğeri daha yüksek. Yani sistemi kurduğumda önce alaca karanlık bir ışık olacak. sonra normal seviye olacak. belki duruma göre kapanışta da yarım saat alaca karanlık seviyeden sonra tam karanlık moda geçirebilirim.

Birinci ve 2. lambanın güç seviyeleri farklı. 1 saat yanacak olan düşük. Diğeri daha yüksek. Yani sistemi kurduğumda önce alaca karanlık bir ışık olacak. sonra normal seviye olacak. belki duruma göre kapanışta da yarım saat alaca karanlık seviyeden sonra tam karanlık moda geçirebilirim.

Ürün cihazın yazılımını yüklediniz devreye aldınız ve istediğiniz proğramı ( örneğin zaman saat ) komutlarını uyğuladınız wifi bağlantısı kesildi , wifi bağlantısız yapılan komutlar görevini devam ettiriyormu ?

Bilmemekle beraber bu cihaz wifi bağlantısı olmadan görevini görmez sanırım .

Bence istediğinizi tesisat sistemini uyğulamak istiyorsanız .
Lamba konulacak yerde satın ürünün yazılımını destekleyen proğramına uygun telefon vs diğer uygun cihazlar bulunması gerekir .
Bu telefon wifi sinyal seviyesini bozmayacak şekilde ayarlanıp satın cihazın yanından ayrılmaması gerekir .

Kolay gelsin Sağlıcakla ...
Bir çok videolar var .

https://sonoff.tech/product-document/diy-smart-switches-doc/4chr3-4chpror3-doc/

Son düzenleme:
Ürün cihazın yazılımını yüklediniz devreye aldınız ve istediğiniz proğramı ( örneğin zaman saat ) komutlarını uyğuladınız wifi bağlantısı kesildi , wifi bağlantısız yapılan komutlar görevini devam ettiriyormu ?

Bilmemekle beraber bu cihaz wifi bağlantısı olmadan görevini görmez sanırım .

Bence istediğinizi tesisat sistemini uyğulamak istiyorsanız .
Lamba konulacak yerde satın ürünün yazılımını destekleyen proğramına uygun telefon vs diğer uygun cihazlar bulunması gerekir .
Bu telefon wifi sinyal seviyesini bozmayacak şekilde ayarlanıp satın cihazın yanından ayrılması gerekir .

Kolay gelsin Sağlıcakla ...
Bir çok videolar var .

https://sonoff.tech/product-document/diy-smart-switches-doc/4chr3-4chpror3-doc/

Şimdi ürünün Türkiye Distribütörüne ulaştım ve konuyla ilgili teknik destek aldım. Malesef sizin dediğiniz gibi ürün internete bağlı olmadan kendisine tanımlanan görevleri yapamıyor. Bulut üzerinden veriye sürekli ulaşmak istiyor.

bu durum tam istediğim şeyle pek örtüşmedi. Ya internet çekmem yada ürünü iade etmem gerekecek. Allah'tan güvenlik barkodunu henüz açmamıştım.

Şimdi ürünün Türkiye Distribütörüne ulaştım ve konuyla ilgili teknik destek aldım. Malesef sizin dediğiniz gibi ürün internete bağlı olmadan kendisine tanımlanan görevleri yapamıyor. Bulut üzerinden veriye sürekli ulaşmak istiyor.

bu durum tam istediğim şeyle pek örtüşmedi. Ya internet çekmem yada ürünü iade etmem gerekecek. Allah'tan güvenlik barkodunu henüz açmamıştım.
Sizin sorunun en ucuz çözüm yolu konunun başında paylaştığımız gibidir.

Baştan beri onu söyledik durduk işte.;) Akıllı/Smart yazıyorsa belli ki internet istiyor.

Önceki mesajlarda paylaşılan lcd ekranlı pilli astronomik zaman saatleri işinizi görecektir.

Sizin sorunun en ucuz çözüm yolu konunun başında paylaştığımız gibidir.

Astronomik zaman saati ile 2 lambayı birden kontrol edebilirim değil mi? verdiğiniz linkteki 2 ürün benim için yeterli olur sanırım.

Baştan beri onu söyledik durduk işte.;) Akıllı/Smart yazıyorsa belli ki internet istiyor.

Önceki mesajlarda paylaşılan lcd ekranlı pilli astronomik zaman saatleri işinizi görecektir.

Akıllı olan bir ürün o kadarcık şeyi de aklında tutuversin. sürekli ayar değiştirmeyecektim çünkü :)

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri