Solar sisteme zaman ayarlı devre kesici

72V DC ile çalışan bir zaman saati ben bulamadım. Siz bulabilirseniz ne ala. Bu durumda daha önceki mesajlarında belirtigim gibi önce 72 VDC yi 24 VDC ye çevirip, sonuca ulaşmak gerekiyor
Anladım. teşekkür ederim yardımlarınız için. Hap şeklinde bir çözüm yok bu durumda. Biraz daha bakınayım o zaman.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tercih etmem. Ama tek panelden besleme alarak daha ucuz bir DC/DC konvertor kullanmakta mümkün.

Tercih etmem. Ama tek panelden besleme alarak daha ucuz bir DC/DC konvertor kullanmakta mümkün.
Zaten onu yapabilecek teknik bilgim de yok açıkçası. Ama bu kadar basit bir şeyin piyasada olmaması ilginç. Benim düşünmediğim başka bir metod mu uyguluyor acaba insanlar. Misal hidrofor vs gibi.

Buradaki sıkıntı şu ki; standart olarak genellikle 12-24-44-110-220-380 V gerilimlerde şalt ve otomasyon ürünleri bulunur. Ülkemizde piyasada en çok 220 V ürünler olduğu için diğerlerine göre daha ucuza temin edilebilirler. Solar sistemlerin yaygınlaşması ile birlikte sizin pompa gibi ara değerlerde kullanılmaya başladı. Şimdilik 72VDC kademesi için ülkemizde otomatik kumanda ürünleri yok gözüküyor. Belki zamanla olur. Demek ki ne oluyor. Solar sistemler alırken standart gerilim kademelerinden olanları tercih etmek gerekiyormuş. Sizin pompa yansa ,sardırırsınız (belki) ya da 72 V DC pompa ararsınız. Onuda diğer yaygın gerilim kademesinde olanlara göre daha pahalıya bulursunuz.

Buradaki sıkıntı şu ki; standart olarak genellikle 12-24-44-110-220-380 V gerilimlerde şalt ve otomasyon ürünleri bulunur. Ülkemizde piyasada en çok 220 V ürünler olduğu için diğerlerine göre daha ucuza temin edilebilirler. Solar sistemlerin yaygınlaşması ile birlikte sizin pompa gibi ara değerlerde kullanılmaya başladı. Şimdilik 72VDC kademesi için ülkemizde otomatik kumanda ürünleri yok gözüküyor. Belki zamanla olur. Demek ki ne oluyor. Solar sistemler alırken standart gerilim kademelerinden olanları tercih etmek gerekiyormuş. Sizin pompa yansa ,sardırırsınız (belki) ya da 72 V DC pompa ararsınız. Onuda diğer yaygın gerilim kademesinde olanlara göre daha pahalıya bulursunuz.
Bu benim alım gücümle ilgili bir durumdu. Dolayısı ile tercihim bu yönde oldu. Benim zaman saati ısrarımdan dolayı bir arayışa girdim. Yoksa ilk bahsettiğiniz ürünlerle iyi kötü geç başlatma ve durdurma şansı bulabiliyorum sanırım. Ama zamanlama tam olmuyor. Olmadı onlarla bir çözüm bulmaya çalışacağım. Ya da sigorta düğmesini robotik kolla kapatıp açacak bir proje arayışına gireceğim 😊

Hocam selam, ben elektrik işlerinden anlamam. Basitçe anlatabilirseniz sevinirim.

eğer kaynak gerilimi sabitse gerilim bölücü dirençler kullanarak istenen çıkış elde edilebilir. destek aldığınız bilene linki gösterin.

eğer kaynak gerilimi sabitse gerilim bölücü dirençler kullanarak istenen çıkış elde edilebilir. destek aldığınız bilene linki gösterin.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Kimseden bir destek almıyorum maalesef. Alternatif başka bir yol bulmaya çalışacağım sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri