aktif sayaç imput atarken kapasitif kaç imput atması gerekir

tekniker65

Üye
arkadaşlar bugun bir kompanzasyon arızasına gittim sayaç x..5 kombi köhler marka bir sayaçtı...
dikkatimi çeken aktif ve reaktif imputuna baktım yükteyken hemen hemen aynı hızda imput atıyorlardı....

öğrenmek istediğim cezaya girmemek için sayacın kaç aktif imputuna karşılık kaç reaktif imput atması gerekir???

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
eğer akan güç end. ise 5'te 1 den fazla olması gerek
eğer akan güç kap. ise 7'de 1 den fazla olması gerek

sayın günerdr ustam biraz daha detaylı yazabilir misin?
ben bişey anlamadım
5 te birden veya 7 de birden hangisi fazla olması gerek
yani 5 aktif için imputta 1 reaktif imput mu atması gerekir

arkadaşlar bugun bir kompanzasyon arızasına gittim sayaç x..5 kombi köhler marka bir sayaçtı...
dikkatimi çeken aktif ve reaktif imputuna baktım yükteyken hemen hemen aynı hızda imput atıyorlardı....

öğrenmek istediğim cezaya girmemek için sayacın kaç aktif imputuna karşılık kaç reaktif imput atması gerekir???

Ceza sınırları dahilinde bakmanız gereken kriter ledlerin yanış hızları değil,günlük tüketim oranları olmalı.10'a 1-5'e 1 vb. durumların özellikle de yük durumuna göre şöyle olmalı diye bir yorumun pek yararlı olacağını sanmıyorum.İyi çalışmalar

sayın günerdr ustam biraz daha detaylı yazabilir misin?
ben bişey anlamadım
5 te birden veya 7 de birden hangisi fazla olması gerek
yani 5 aktif için imputta 1 reaktif imput mu atması gerekir

Eğer sistemin kurulu gücü 50 KW ve büyük ise :
Aktif LED i 5 puls yaparsa Reaktif LEd i en fazla 1 puls yapmalı

Yine
Eğer Sayac Kapasitif işareti yazıyorsa(kondansatör işareti) yani sisteme Kapasitif basılıyorsa :
Aktif LED i 7 puls yaparsa Reaktif LEd i en fazla 1 puls yapmalı...

Kurulu Gücü 50 kW a kadar olan abonelerde ise:

Aktif LED i 3 puls yaparsa Reaktif LEd i en fazla 1 puls yapmalı

Yine
Eğer Sayac Kapasitif işareti yazıyorsa(kondansatör işareti) yani sisteme Kapasitif basılıyorsa :
Aktif LED i 5 puls yaparsa Reaktif LEd i en fazla 1 puls yapmalı...

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri