230 volt koşu bandı motoru kartsız calisirmi

Mr.pink

Üye
Koşu bandı motoru ac motur kartsız calitirabilirmiyim
Merhaba bu motoru koşu bandindan soktun sadece bir yönde sabit calismasini istiyorum 3 kablo çıkışı var 3de aynı drencleri gosteriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20240202_114728.jpg
    IMG_20240202_114728.jpg
    207 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu motor tak çalıştır bir fazlı motor değil. BLDC motor olma ihtimali yüksek. Onuda sürücüsüz calistiramazsın.

Bu bağlantı şekli sabit yüklü motorlarda kullanılabilir, yani koşu bandında olmaz, ancak söküp başka bir uygulamada kullanacaksanız olabilir.

Three_Phase_one_motor.png

Bu bağlantı şekli sabit yüklü motorlarda kullanılabilir, yani koşu bandında olmaz, ancak söküp başka bir uygulamada kullanacaksanız olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 105163

Ekli dosyayı görüntüle 105163
Zaten koşu bandindan soktun ben bunu sabit bir şekilde tek yöne çalıştırmak istiyorum

Kolay gelsin sağlıcakla .

Son düzenleme:
Koşu bandının motorsuz çalışan tasarımlarıda var.
Kişinin kendi ağırlığı ile dönüyordu. :)

Koşu bandının motorsuz çalışan tasarımlarıda var.
Kişinin kendi ağırlığı ile dönüyordu. :)
Yahu koşu bandını unutun kası bandindan sokulmus bir motor bu ve hız kontrol kartı yok sadece motoru calsitirip kasnak falan yaparak başka işlerde kullanmak istiyorum

Zaten koşu bandindan soktun ben bunu sabit bir şekilde tek yöne çalıştırmak istiyorum
O zaman sağdaki bağlantı şeklini uygulayın.
(Motorla ilgili bilgilere üretici adı ve modeli olmadığı için ulaşılamadı?
Geçici olarak dir buton bağlayın, motor dönmeye başlayınca kondansatörün devreden çıkması lazım.
Kondansatör için 100uF veya daha büyük varsa onunla kalkıyormu bir bakın.
Bu şekilde çalıştığında motor gücü yaklaşık 1/3 e iner
Daha sonra "Run" veya sabit kondansatörü bağlayıp soldaki şemayı denersiniz
O zamanda en iyi şartlarla 2/3 kadar güç alabilirsiniz
Tam hesaplamak için birkaç ölçüm gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri