Motor Seçim Konusunda Yardım

Ustam şöyle bir ilerleme yolu düşündüm. Bir dikiş makinesi motoru sipariş ettim. Görece ucuz ve pedalı ile birlikte geliyor. İlerleyen süreçte, ya bir redüktör ekleyerek yada motoru değiştirerek süreci ilerletmeye karar verdim. Çünkü ar-ge'nin sadece araştırma kısmında bu şekilde devam ederek geliştirme yapmadan, proje sadece teoride kalmaya devam edecek. İlerleyen süreçte deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ustam şöyle bir ilerleme yolu düşündüm. Bir dikiş makinesi motoru sipariş ettim. Görece ucuz ve pedalı ile birlikte geliyor. İlerleyen süreçte, ya bir redüktör ekleyerek yada motoru değiştirerek süreci ilerletmeye karar verdim. Çünkü ar-ge'nin sadece araştırma kısmında bu şekilde devam ederek geliştirme yapmadan, proje sadece teoride kalmaya devam edecek. İlerleyen süreçte deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

O pedalı ile gelen dikiş makinası motorları genelde güçleri kendini çevirmeye anca gücü yetiyor,
Tek işi dikiş dikmek olan normalde hiç zorlanmayan makineyi çalıştırmaya gücü yetmiyor, daha önce kendi makinem vardı biliyorum, ve başka bir arkadaşımınkini de tamir ettim, hep aynı sorun, bende her iki motoru çıkarıp matkap motoru takmıştım.
İmkanın varsa siparişini değiştirmeni tavsiye ederim

Yukarıdaki videoya bakarsanız dikiş makinası motoruyla yapılmış tezgaha, her dokunduğunda motorun nasıl durdurulduğuna ne demek istediğimi anlarsınız

Son düzenleme:
Bence kasnak ile istenilen güç ayarlanabilir.
Zaten motor başta hızlı dönüyor.Kasnak ile yavaşlatılıp ilk olarak yavaş dönmesi
sağlanabilir.
Burada max istenen hız önemli.

Evet senin dediğin bir yönüyle doğru ama dikiş makinası motorları çok zayıf, ilk kalkış hızlı olabilir ama devamı da aynı şekilde biraz yavaşlatılırsa güç olarak çalışması mümkün olmayacak, yukarıdaki videoda görüyorsunuz adam dokundukça motor duruyor hemde bir avuç çamurla,
Bunun hem hızlandırılması, hemde güçlendirilmesi lazım,
Güçlü bir motora ayarlı pedal yapmak en iyisi

Aynı makineden aldım. Hız kısmı neredeyse on/off gibi çalışıyor. Şimdiki niyetim bir dimmer devresi tasarlayarak pedalın içinde entegre etmek.
O pedalı ile gelen dikiş makinası motorları genelde güçleri kendini çevirmeye anca gücü yetiyor,
Tek işi dikiş dikmek olan normalde hiç zorlanmayan makineyi çalıştırmaya gücü yetmiyor, daha önce kendi makinem vardı biliyorum, ve başka bir arkadaşımınkini de tamir ettim, hep aynı sorun, bende her iki motoru çıkarıp matkap motoru takmıştım.
İmkanın varsa siparişini değiştirmeni tavsiye ederim

Yukarıdaki videoya bakarsanız dikiş makinası motoruyla yapılmış tezgaha, her dokunduğunda motorun nasıl durdurulduğuna ne demek istediğimi anlarsınız
tork işini biraz daha ilerleyen bir zamana bırakmayı düşündüm. şu anda 'işlevsel' bir prototip yapıp sonrasında geliştirme fikrini benimsedim. Tork konusu için, şu an elimde bulunan makineye şu belki redüktör eklemesi yapabilirim diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam ilk videoda dikkat ederseniz çok ara bir hız yok aslında. bendeki motorda benzer. 0 - 0.5 - 1 gibi bir hız skalası var ve pedal bi yerden sonra çalışıyor. Dikiş makinesi motoru sonuçta ihtiyaca binaen üretilmiş. Dimmer tarzı bir devre ile çözmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Hocam ilk videoda dikkat ederseniz çok ara bir hız yok aslında. bendeki motorda benzer. 0 - 0.5 - 1 gibi bir hız skalası var ve pedal bi yerden sonra çalışıyor. Dikiş makinesi motoru sonuçta ihtiyaca binaen üretilmiş. Dimmer tarzı bir devre ile çözmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Fotolarını yayinlasanız ve kitapçığı .

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri