İndüksiyon veya elektrik ocağı enerji bağlantısıyla ilgili bazı sorular

Maltızı da öğrendik sayenizde, bir yerde mangal konusu açılsın da bu bilgiyi kullanayım. 😁 @Under Ground @paskomya
eskileri yabana atmamak lazım, ara sıra işe yararlar.. şimdiki tazeleri git dağ başına bırak şarj bitti mi onlarda biterler. açlıktan ölürler. dağda yenen bitkileri otları bilmezler. onu bırak çakmaksız ateş bile yakamazlar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu ekipmanın en kral özelliği yelleme ihtiyacı duymaz. Alev sönmeye yüz tutarsa alttan kapağı açarsın kendi kendine harlanir . Çok harlandi mı alttan kapağı kapatırsın alev tekrar uyumaya yüz tutar . Çok keyiflidir kullanması.
Mesajı aldım, bundan bir tane almak şart oldu Hocam. 😊Biraz baktımda içinde ateş tuğlası olanlar da var. Onlar nasıl? Sadece ocak olarak mı kullanılıyor?

Mesajı aldım, bundan bir tane almak şart oldu Hocam. 😊Biraz baktımda içinde ateş tuğlası olanlar da var. Onlar nasıl? Sadece ocak olarak mı kullanılıyor?
Onlar ısıyı uzun süre koruyup hem ısınma hem yemek yapma için kullanılıyor herhalde kırsal kesimde . Gördüğüm kadarıyla fazla mobiliteye de uygun değil. Benim resmini paylastigim mangal için.

Son düzenleme:
eskileri yabana atmamak lazım, ara sıra işe yararlar.. şimdiki tazeleri git dağ başına bırak şarj bitti mi onlarda biterler. açlıktan ölürler. dağda yenen bitkileri otları bilmezler. onu bırak çakmaksız ateş bile yakamazlar.
Hocam sizi forumda yeni yeni tanımaya başladım, tekne ustasısınız eski mesajlarınızdan anladığım kadarıyla.😊 Gemicilerin ve denizcilerin çok kabiliyetli ve pratik düşünebilen kişiler olduğunu düşünürüm her zaman. Ayrıca hem geminin kendi malzemeleri hemde kişisel olarak gemicilerin kullandıkları ekipmanlar her zaman çok kaliteli gelmiştir bana. Bu yüzden tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. 😊👍🏻

Onlar ısıyı uzun süre koruyup hem ısınma hem yemek yapma için kullanılıyor herhalde kırsal kesimde . Benim resmini paylastigim mangal için.
Teşekkürler Hocam, tenekecilerde hep mangal ve semaver görürdüm birde bu köftecilerin falan kullandığı büyük mangallardan. Buna hiç rastlanmamıştım, doğrudan bundan bulmaya çalışacağım. 😊👍🏻

Hocam sizi forumda yeni yeni tanımaya başladım, tekne ustasısınız eski mesajlarınızdan anladığım kadarıyla.😊 Gemicilerin ve denizcilerin çok kabiliyetli ve pratik düşünebilen kişiler olduğunu düşünürüm her zaman. Ayrıca hem geminin kendi malzemeleri hemde kişisel olarak gemicilerin kullandıkları ekipmanlar her zaman çok kaliteli gelmiştir bana. Bu yüzden tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. 😊👍🏻
Hocam deme çok kızar. Şaman diyebilirsin ama 😀

güzel iltifatınız için teşekkür ederim ama bana bir daha "hoca" sıfatını kullanmazsanız sevinirim. artık denizci eskisiyim. dededen kalma genetik işte. girit kandiye göçmeni atalarım. @Under Ground benden hızlı yazdı.

güzel iltifatınız için teşekkür ederim ama bana bir daha "hoca" sıfatını kullanmazsanız sevinirim. artık denizci eskisiyim. dededen kalma genetik işte. girit kandiye göçmeni atalarım. @Under Ground benden hızlı yazdı.
Kusura bakmayın, aslında daha önce de görmüştüm ama dikkatinden kaçmış. 😊 İnternette seyrediyorum bazen denizciler değişik şekillerde düğümler falan atıyorlar halatlarla hepsinin de kendine has farklı bir ismi var, ilgimi çekiyor. Başka bir sürü şey daha var tabi. Ata mesleğini sürdürmek güzel. 👍🏻😊

Kusura bakmayın, aslında daha önce de görmüştüm ama dikkatinden kaçmış. 😊 İnternette seyrediyorum bazen denizciler değişik şekillerde düğümler falan atıyorlar halatlarla hepsinin de kendine has farklı bir ismi var, ilgimi çekiyor. Başka bir sürü şey daha var tabi. Ata mesleğini sürdürmek güzel. 👍🏻😊
onlarca düğüm çeşidi var ama 3-5 tanesini bilmek yeterlidir. eskiden kollu halatlar vardı onları düğümsüz örerek birbirine eklerdik (matiz yapmak) dilimizde karşılığı yok. 6 kollu çelik halat/ tel vardır uçlarını yuvarlak yapardık kasa derdik halata da aynı şekilde. şimdi krom çekme halat/teller var. bu işleri yapanlara balıkçı teknelerinde reis derler. şimdi reislik öldü. bizlerde gidince bu meslekler unutulacak ona üzülürüm. hadi balık tutulduğu için ağ tamiri devam edecek (karadeniz yöresi merhamet etmek) bizim türümüzde denizci/balıkçı teknesinin her şeyini kendi yapan adamdır. dedem bodrum'un ilk aynacı süngercisidir. soyadımızı, halikarnas balıkçısı cevat şakir vermiştir. kitaplarında dedemin adı geçer. mina urgan anılarında dedemi yazmıştır. denizin denizcinin dili bile çok farklıdır. bizimde neslimiz tükeniyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri