İndüksiyon veya elektrik ocağı enerji bağlantısıyla ilgili bazı sorular

tan er

Üye
indüksiyonlu veya elektrikli ocak almak istiyorum. Bu ocakların 4 gözü birden yandığında toplan güçleri 7000 watt civarında.
Bunu çalıştırmak için tesisatta veya sigorta kutusunda değişiklik yapmama gerek var mı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
%99 gerekecek.

7000 watt için uzun süreli çalışma için gerekli kablo kesiti yeni kablo çekimi bu hattın başı ve sayaç tarafı sigortaların ve kaçak akım rolesinin uygun akıma göre seçilmesi ve montajı. Hatta gerekiyorsa kolon hattının da yenilenmesi gerekmektedir.

indüksiyonlu veya elektrikli ocak almak istiyorum. Bu ocakların 4 gözü birden yandığında toplan güçleri 7000 watt civarında.
Bunu çalıştırmak için tesisatta veya sigorta kutusunda değişiklik yapmama gerek var mı?
Kullanılacak yer ticari bir mutfak mı ? Yoksa ev tipi mutfaklarda ocağın 4 gözünün birden kullanıldığı durumlar çok nadirdir .

Kullanılacak yer ticari bir mutfak mı ? Yoksa ev tipi mutfaklarda ocağın 4 gözünün birden kullanıldığı durumlar çok nadirdir .
Evde kullanılacak ama kalabalık bir aile olunca 4 göz pek boş durmayabilir.
%99 gerekecek.

7000 watt için uzun süreli çalışma için gerekli kablo kesiti yeni kablo çekimi bu hattın başı ve sayaç tarafı sigortaların ve kaçak akım rolesinin uygun akıma göre seçilmesi ve montajı. Hatta gerekiyorsa kolon hattının da yenilenmesi gerekmektedir.
Bilgi için teşekkür ederim. İşte o değerler ne olmalı. Benim kafamda bir takım değerler elbette var ama doğrulamak bakımından sizlere danışayım dedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri