uydu alıcıları

çanak ince ayarlanmamış..hatta lnb 'yi milim milim sağa veya sola döndürürseniz bu kanalları bulmanız mümkün.eğer olmazsa çanağı hafifçe çevirip ince ayarını bulacaksınız
aarkadaşım teşekkürler ama anlamadığım bu kanalar gündüz gayet net ve kesintisiz ken akşam karanlık çökünçe hayalet gibi ucup gidiyorlar...ayardan olsa gündüzde seyredememeliyim değilmi??

aarkadaşım teşekkürler ama anlamadığım bu kanalar gündüz gayet net ve kesintisiz ken akşam karanlık çökünçe hayalet gibi ucup gidiyorlar...ayardan olsa gündüzde seyredememeliyim değilmi??

bu olumsuzluk normal arkadaşinda dedığı gıbı çanak ayarı uyduyla ortuşmuyorsa bu olay olur havada atmosferdekı elektron bulutları senın gece bazı kanalları etkılıyor olabılır buna benzer bır olay yıllar once bende yaşadım eskı lambalı tv tamırı yapıyordum bilecikte gorevlıydım o zaman bılecıkten sovyetler bırlığıydı o zaman televızyon kanalını ızlıyordum antende sıradan antendı ama bazı gunler kayboluyordu havada elektron bulutlarının yoğun olmadığı zaman gayet temız tv seyredıyordum aynı olaya yakında pmr telsızlede şahıt oldum sıradan uyduruk bır telsızle 7 km mesafeden iletışım kurdum aynı yerde kalıtelı telsız ayrıva anten kurmuştum bahsettığım uyduruk telsız şehir içinde 100 mt yı geçince susuyor

sayın demiray teknik

çanak anteniniz de çok çıkışlı lnb mi mevcut ?

valla çatıya çıkmadım ama bütün dairelere dağıtıldığına göre çoklu lnb olması gerekiyor.. sorun lnb de diyecekseniz onu değiştirdim zaten..

arkadaşlar yeni uydu cihazı alacağım fakat ntvspor ve trt 3 maç yayını yaparken şifreye geçsin istemiyorum.elimde iki tane cihaz var bu sorunu aşamadım kartsız bu işi halledebilirmiyim.yardım ederseniz seviniri

Mühendisbey e bende katılmıyorum. Bilmek yada bilmemekle ilgili bişey değil. Eprom entegresi eğer yanmış ise öyle kolay kolay yerinden çıkartılıp değiştirilecek bişey değil. Herkes evde çok rahat değiştirme imkanında değil yani. Bunu yapabilmek için en azından elektronikle amatörce uğraşan ve evinde imkanları bulunan birisi gerçekleştirebilir. Birde evinde imkanı varsa bile bulunduğu yerde kendine parça teminini yapabileceği bir yerinde olması lazım. O nedenle eğer flash yanmış deniyorsa arkadaşlarında bahsettiği gibi önce flash kurtarma yazılımlarını denemek lazım. Böyle kurtulmuyorsa ve gerçekten yanmışsa iki alternatiften birini denemek lazım. Birincisi makinenin değerine göre verilecek miktar gözardı edilebir yada ikincisi makineye değmez deyip yenisini almak gerekir.

Sayın demiral teknik.
Sanırım sizin sorununuz sinyal kaybı ve bu iki nedenden olur. Biri multi dağıtıcıdan diğeride kablonuzdan. Eğer multi dağıtıcınız kaliteli iyi bir marka ise geriye kablo seçimi yada kablo geçiş yerlerinde bulunan etkileyici manyetik oluşumlar(elektrik kabloları vs.). Bunu çözmek için denemediyseniz sinyal yükseltici aparatlar var, onu kullanabilirsiniz.

çanak ince ayarlanmamış..hatta lnb 'yi milim milim sağa veya sola döndürürseniz bu kanalları bulmanız mümkün.eğer olmazsa çanağı hafifçe çevirip ince ayarını bulacaksınız

mühendisbey; recevier alırken çanakçı, flas'ı büyük olursa yanlış (hacmi büyük program) yüklersek flas yanar, fakat ben kurtarırım dedi... Demek ki kurtarılabiliyor... sizi yanlış yönlendirmeyeyim, bazı cihazların hafıza pilleri var, bilmem rec larda varmı? çıkarılınca bazı geçmiş döneme gidebiliyor. Yeni cihaz alacaksanız ben olsam bazı şeyleri denerdim.
(anlattıklarım duyduklarımdır tecrübesini yaşamadım)
saygılarımla.

"Tecrube yaşandıkça edinilir"

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,128
Son üye
Kairos Hacker

Yeni konular

Geri