S7 200 İle Frekans İnverteri Kontrolü

Direk olarak bağlayabilirsiniz herhangi birşey istemez sadece diyelimki analog giriş uygulaması yapacaksınız; o zaman modül üzerindeki swichleri kullanarak 0-20 mA veya 0-10v. vs. gibi kullacağınız giriş akım veya gerilimine göre ayarlama yapmalısınız.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PWM(Pulse Width Modulation=Darbe genişlik modülasyonu) üstünden motor kontrol yapmıştım

PWN MOTOR.JPG
Ekli dosyayı görüntüle pwn_controls.doc
Ekli dosyayı görüntüle pwn ayar.rar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben plc yeni başladım s7 200 cpu 224 var ve bir ptanstan input alarak 8 tane sürücüyü sürmek istiyorum bunu yaparken potansın 5 v tunda 1. Sürücüyü diyelim 25 hz sürüyorsam ikinci sürücüyü 27 3. Sürücüyü 29 ve 4. Ve 5. Için 30 hz olmasını istiyorum yardımcı olurmusunuz ayrıca arkadaş için hazırladıgınız programı indirip yüklediğimde yüklen miyor problem ne olabilir saygılarımla

benim kullandığım plc modeli S7200 Cpu :222
s7200 orjinal pdf de yazıyor birden fazla çıkış alamazsın sadece 1çıkış hakkı veriyor

Hocam ben plc yeni başladım s7 200 cpu 224 var ve bir ptanstan input alarak 8 tane sürücüyü sürmek istiyorum bunu yaparken potansın 5 v tunda 1. Sürücüyü diyelim 25 hz sürüyorsam ikinci sürücüyü 27 3. Sürücüyü 29 ve 4. Ve 5. Için 30 hz olmasını istiyorum yardımcı olurmusunuz ayrıca arkadaş için hazırladıgınız programı indirip yüklediğimde yüklen miyor problem ne olabilir saygılarımla

Bu işi tek pot ile yapamazsın bence en iyi yöntem USS protokolü kullanarak haberleştirmendir. Ortamda fazla parazit yoksa son derece iyi sonuç alırsın. Ayrıca devreye bir tane panel eklersen istediğin motoru istediğin hızda çalıştırırsın panel illa gelişmiş bir şey olmak zorunda değil TD-200 bile işini gayet iyi görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri