S7 200 sorular ve çözümler

Ben ladder yazdim simdiye kadar ladderda yardimci olbilirim. Senaryoyu tam olarak atarsan daha iyi olur. Sikinti suki bendede microwin yok. Kagida cizip resmini atacam sana oradan bakarak pc ye aktarirsin.

Motorun biri durursa mesala 7. Motor 1ik 6 motor calismaya devam edecekmi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Evet öyle. Zaman roleleri otomatik te sıra çalışıp ait olduğu motor devreye girdiğinde sıfırlayacak. Sistem bu şekilde otomatik devreye girecek. Manuel e aldığımızda her motor bağımsız olarak çalışyırabileceğim.. Blok şemasıgösterebilir misiniz. İnanın çok yardımcı olmuş olursunuz

Slm motoru zaman rolesine bağlı bobin ile direkt çalıştırmayın marker kullanip set edin kullandiginiz markerin gelmiyorsa kontagini ise zr.nin önüne koyun böylelikle zr çalisacak markeri set ettikten sonra zr. Sifirlanacak ve motor tekrar siz reset edene kadar calisacaktir. Anlata bildimmi :) karsik oldu biraz.

----| |--- -|\|----[t10s]--(S)
Start m10.0 T1 M10.0

---|\|----(R)
Stop M10.0

---| |------( )
M10.0 Q0.0

Gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler... Bunu Yarın deneyeceğim

Arkadaşlar maalesef olmadı veya yapamıyorum. Microwin de blok resmi çizebilecek varmı ob1 e baya uzun olacak. Blok oluşturmak istiyorum. Otomatik te sıra ile motorlar çalışacak manuel de bağımsız çalışyırabileceğim. Otomatik te Sondan Başlayarak sıra ile motorlar çalışacak. Birbirlerinden kilitleme alıcak.

Az önce sildim. Uğraşıyorum. Yüklüyorum. Deniyorum.. Bi eksiklik var ama bulamadım.

ilk 14 sorunun cevabı youtube da yok

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri