s7 200 ile step motor kontrolü çalışır vaziyette

telsiz

Üye
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda s7 200 ile step motor kontrolü yapmayı başarmış bulunmaktayım.
*step motor 12v 0.35a unipolar bağlı toplam 6 uçlu,2 uç ortak,diğer 4 uç sürüş ucu.
*plc,s7 200 cpu 224 dc/dc/dc Q0.0-0.1-0.2-0.3 uçlarına step motor sürüş uçları bağlı.
*step motor ortak uçlarına dikkat! harici 12v besleme kaynağından - ucu bağlıyoruz.
*s7 200 ün Q0 çıkış kanal beslemesini,harici 12v kaynaktan besliyoruz!burayada dikkat.
*girişler I0.0 saat yönüne,I0.1 de saat yönü tersine çevirir.
*step motor hızı içinde t32 ve t96 süreleri ile oynayarak hızlandırıyoruz.

Katkıda bulunabildiysem ne mutlu.

Ekli dosyalar

• step motor kontrolu.rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 440
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar bende de bir bilgi sunmak istiyorum. Motoru sürecek olan bu s7200 PLC’ye RS-485 RF Kablosuz Modem yada COMPORT çalışan bir USB bir RF Modem kullanarak, Kablosuz haberleşme yaptırtmanız yada RF Kablosuz kontrol veri aktarımı yapmanız mümkün. Dış piyasada gerçekten pahalı olanlar yerine iç piyasada olan bir üretici buldum. Reklam yapmak istemiyorum. Ama adamlar uygun fiyata üretiyorlar. Hem de BTK “bilgi teknolojileri kurumu” onaylı bir firma, Yani adamlar yasal iş yapan ülkedeki tek firma gibi görünüyor. Belgelerini de bizzat bana mail attılar. “İsteyen olursa doküman paylaşırım.” Ürün bilgilerinde ve test raporlarında, 25Km mesafeye kadar RF Kablosuz data, veri aktarma ve kontrol imkanları var. Ben direk link vereyim, isteyen firma ile de, irtibat kurabilir.Firma DelcomRF

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri