Receiverdan tesisata direk giriş

u.w.

Üye
Evdeki tesisatı: uydudan gelen kablo, receiverden çıkıp yeniden tesisata verilerek yapılmış. Yani receiverdan çıkıyor ev içi tesisata giriyor. Haliyle 2. receiver takamıyorum.

Tesisatı yeniden çekmeden sorunu nasıl çözebilirim?

Receiver'ın hangi ucundan çıkmış??

uydudan gelen kablayu dayzek ile ayır

Arkadasim sorunu biraz karmasik anlatmissin ama anladigim kadariyla senin uydu anteninden gelen kablo önce receiverin input una girmis output tan ise evin diger anten prizlerine takilmis degilmi?..Eger böyle ise antenden gelen kablo direk lnb den geliyorsa yani lnb ile receiver arasinda herhangi bir bölücü yani multi schalter yoksa sanirim 1 bölü 2 diseg salter ile sorunu cözebilirsin. canaktan gelen kabloyu deiseg girisine , deiseg schalterin 2 cikisindan birini tesisatina digerini kullanmakta oldugun cihaza bagla.Kolay gelsin...

diseqc kullanarak yapamaz arkadasım 2 uydu ve daha fazlasını bırlestırmek ıstedıgını belırtmemıs dıkkat edersen.. lutfen mantıklı cvplar yazın

Evdeki tesisatı: uydudan gelen kablo, receiverden çıkıp yeniden tesisata verilerek yapılmış. Yani receiverdan çıkıyor ev içi tesisata giriyor. Haliyle 2. receiver takamıyorum.

Tesisatı yeniden çekmeden sorunu nasıl çözebilirim?

recıver den cıkıp tesısata verılerek yapılmıs bu cumlenden ben sunu anlıyorum
sen bu eve yenı tasındın ve kıracısın... senden oncekı kısıde recıver den tesısata kablo verılerek su ıslemlerı yapms olabılır..
1 dıjıturk kullanıyodur tesısatta bulunan kablolara swıch kullanarak dıjıturk yayınını dagıtmıstır dıjıturk mdu(bolunebılır lnb) kullandıgından tek kablo ıle cok sayıda cıhaz calıstırabılır...
2 tesısat eskıdır karasal yayın ıcın uyumludur yıne tek kablo uzerınden tum tv lerde karasal yayın ıcın cekılmıs olabılır..
3 evde bır kac tv tek recıver vardır ben ne ızlersem ıcerdekılerde onu ızlesın dıyerek kablo cekılmıs olabılır..
4 arkadas canakdan gelen kabloyu dıger odadakı recıver'lara yayın vermek ıcn recever uzerındekı lnb out cıkısını kullanarak yayını dagıtmıs olabılır ... bu sekılde de calısır fakat kanal gecıslerınden donma yayın kesılmesı gıbı randumansız calısma saglar lnb sapıtır..
bunlar acaba bunu neden boyle yapdılar dıye dusunmene yetecek cozumler... sımdı snn sorunun cozumune gelelım

tesısatı yenıden cekmeden su cekılde kullanabılırsın canak anten ıle recıver arasında kablosuz baglantı saglayarak cozume ulasabılırsın bunun ıcın kablosuz data tranferı eden ve anten sınyallerını tasıyabılen cıhazlar var bı onerı..

canak anten ıle 1 cı recıverın yanına kablo cekersın cekmıs oldugun kablo 1 cı recıver ı zaten normalde bulunan kabloyuda 2 cı recıver olarak kullanırsın
tesısatta kullanılan boru buyuk ıhtımal 14 luk olacagından 2 adt rgu6-u4/u6 gecmez o yuzden rg58 kullanıp cozume ulasırsın
tesısatta kullanılan boru 18 ıse 2 adet rg6-u4/u6 sıkıntı yasatmadan gecer.... ıns cozume ulasırsın...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri