Sayaç Girişi Sigorta Değişimi

Para kimi yerde olmayacak durumları olacak hale getiriyor .
Neyse konumuza gelirsek .
Sayaç panosunda istemeyerek olsa 30mA kurallara uygunluğunu tam bilmesemde .
300mA kaçak akım rölesi almayacağınıza göre mantık yürütmek açısından boşuna bedel ödemek Sistemde 30mA sayaç öncesi 300mA yerine 30mA iş görüyorsa 300mA boşuna ( masraf ) takılacaktır demektir . Arayan soranda yok zaten .
300mA yangın rölesi diye adlandıran röle
30mA hayat koruma bu durum sayaç öncesi takılması durumu hemde hayat koruma hemde kabloyu korumuş olması sebebi ile yerinde kalması mantıken yerinde olur . ( arızalı ise değişimi )
Banyo durumunu rafa kaldırmak ( işin şakası diyelim )

30mA kakr önüne siğorta takılmasında fayda vardır . ( nötr kesmeli olursa daha iyi olur )
Sayaç panosuna kapak bulunması iyi olur yarın kaçak açığını kapatmış olursunuz ( kapak mühürlenmesi ile )
Siğorta kutusu siğortaların tümünün değişimi .
2 adet C 16A
3 adet C 25A
1 adet C 32A
1 adet C 40A
1 adet C 63A
Sİğortalarda hangi ürünler çalıştırılıyor yüksek amper siğortalar .
B tipi siğortalar olmalı .
Atmaz kablo yanar .
1 adet C16A zil trafosu için yüksek amper
Tüm siğortaları değişmi yapılmalı .

Ekli dosyayı görüntüle 98273
Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ederim bu malzemeler icin tavsiye ettiginiz marka var midir ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ederim bu malzemeler icin tavsiye ettiginiz marka var midir ?

Bu işin uzmanı arkadaşlar daha iyi bilirler .
Arkadaşların yorumları ile

Marka vermek yerine
A Tipi kaçak akım koruma rölesi
B tipi siğorta 6kA ( iyidir )
Az çok biliyorsunuzdur kalite marka ürünler .

Kendiniz yapacaksanız önce iş güvenliği .

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Bilgilendirme yapan herkese tesekkurler konu kilit

Fotolar iş güvenlik önemleri anılıp kablolar gözükür hali olursa
Arkadaşların yorumları beklemeniz .

sayaç girişi kacak akim koruma rolesi test ile acma yapmiyor!
Testti nasıl yaptınız ( test butonundanmı ? ) yoksa ?
Foto istemenin sebebi ürünlerin özellikleri ve tesisatı kısmende olsa anlamak .
300mA - 30mA kaçak akım rölesi takılmış .

Soru: Sayaç girisindeki roleyi degistirmesi gereken bir elektrikci midir yoksa hem sayac oncesi hem aktif hat oldugu icin dagitim sirketi midir ?

Sayaç öncesi olduğundan 300mA kaçak akım ( yangın ) rölesi olması gerekir .
Sayaç öncesi olduğunda dağıtım firması ile görüşmeniz resmi bildirim ile ( mühürlü kısım )
Mühür bozma ( fekki ) suçu cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz .

Yeni ürün kaçak akım rölesi alınır .
Bildirim ( resmi ) yapılır elektrkci değiştirir diyeceğim ama ( bence yetkisi olmaması gerekir ) burası Türkiye bazı dağıtım firmaları taşaronlara havale edilyor gerçekten resmi mi bilmiyorum ?
ve sonrası mühürleme yapılır .
veya ürün alınır dağıtım firması değiştirmi bilmiyorum değiştirmesi gerekir . ( sayaç öncesi olduğundan )

Daha önce biri anlattı Ankarada kofre siğortası atmış taşaron firma yapacak demişler aklım almadı ama .

a) dagitim sirketi ise sigortayi biz mi temin ediyoruz ?
Abone tedarik eder ,

Soru2: dusuncem once notr kesmeli otomata ardindan kacak akim rolesine girip sayaca gitmeli dogru bir fikir mi ?

Öncesi siğorta takılmasını zararı yoktur yararı vardır .
30 mA kaçak akım rölesi sayaç sonrası daire siğorta kutusuna takılır önüne siğorta .

Özellikle 5 adım videoyu izlemeniz kakr ve siğorta arasındaki ilişki şartları bilğilendirilmesi .
Vİdeonun tamanını izlemeniz .

a) otomat kisa devre kesme akimi (ka) kaç olmali ?

Ana siğortanın 10kA olması
Daire içi siğorların 6kA olması

bozulan c25 sigortayi sokup c63 takmislar
C 63A takılmaz fazla amper .
B tipi ( tümü ) siiğorta kutusu

Kolay Gelsin , Sağlıcakla kalın .

Merhaba, Sayaç öncesi 300 ma kaçak akım rolesi kullanıldıktan sonra, Sayaç kısmında başka bir sigorta bağlamadan , sayactan içeriye giden faz ve nötr kablosuna 30 ma bağlasam uygun olur mu?

Birde sayactan içeri gelen kabloya bağlı ana şalter var, kaçak akimi bagladiktan sonra iptal edelim mi? Kaçak akımdan gelen fazı ona verip, priz ve anahtar sigortalarına öyle mi dağıtım yapalım.

Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri