Reaktifi durdurmıyorum?

arkadaşım 800kva diyorsun ama 630 kva dan sonrası og den ölçüm yapılıyor siz nasıl ag den ölçüm yapılıyorsunuz onu anlamadım birde senin fazlarında aşırı dengesizlik var bu dengesizliği ayarlaman lazım yoksa hangi, röleyi takarsan tak fayda vermez

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım 800kva diyorsun ama 630 kva dan sonrası og den ölçüm yapılıyor siz nasıl ag den ölçüm yapılıyorsunuz onu anlamadım birde senin fazlarında aşırı dengesizlik var bu dengesizliği ayarlaman lazım yoksa hangi, röleyi takarsan tak fayda vermez

R-25A
S-25A
T-50A
Dengesizliğin 20-25A olduğu sistemde monofaze kondansatör gücü farkı en fazla 3-4kVAr çıkar(Faz cosfi değerlerini çok çok abartmamak kaydıyla) öyle büyütülecek bir fark değildir. Kendi hazırladığım dosyada bu değerleri koyarak bunu görebilirsiniz. Tabiiki mümkün olduğu kadar yükü dengelemekte fayda vardır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/kompanzasyon/31338-tek-fazli-kondansator-gucu-ihtiyaci.html

Sisteminize ilave edeceğiniz monofaze kondansatörler ile çözemezseniz, tamamı monofaze EKM serisi küçük bir sistem kullanırsanız, bir daha sorun yaşamazsınız..

Öncelikle benim önceki tavsiyem faz dengesizliğini giderebilmen diğer bir husus c/k ayarını münkün olduğunca hassaslaştır eğer yine devam ediyorsa röleni manuel olarak kumanda edip bütün kademeleri çektir şimdi sayaca bak reaktif yazmıyorsa sorunun ayarlardan olabilir aynı anda kapasitif yazdığınıda görmelisin.Eğer reaktif yazıyorsa kapasitif yazmıyorsa kademelerin yetersiz kalıyordur.

Öncelikle benim önceki tavsiyem faz dengesizliğini giderebilmen diğer bir husus c/k ayarını münkün olduğunca hassaslaştır eğer yine devam ediyorsa röleni manuel olarak kumanda edip bütün kademeleri çektir şimdi sayaca bak reaktif yazmıyorsa sorunun ayarlardan olabilir aynı anda kapasitif yazdığınıda görmelisin.Eğer reaktif yazıyorsa kapasitif yazmıyorsa kademelerin yetersiz kalıyordur.

üstat faz dengesizliğini gideremem çünkü okul şu anda %60-70 kapsitede gelecek yıl %100 olacak fakat extra bir güç artışı beklemiyorum açıkcası.rölede c/k ayarı ile ilgili bir ibare göremedim.

Arkadaşlar kolay gelsin derdimi şöyle özetlemek istiyorum ;
800 kva müstakil trafomuz var ag den ölçümlüyüz burası bir okul bu güç çok fazla bize şimdi enerji bilgilerini vermek istiyorum ;
kompansazyon akım trafosu 150/5 a
röleden okuduğum güç dağılımı
r : 20 ile 50 A
s : 7 ile 25 A
t : 7 ile 25 A ARALIĞINDADIR.
BUGUNKÜ röleden aldığım değerleri paylaşmak istiyorum ;
R:25,5 A ,S:10,4 A , T:10,4 A
%26L , %37C 0,712 CAP 7,4 KW
TOPLAM YÜK : 7,4 KW
R : 5,69 KW
S : 1,97 KW
T : 290 WATT
TOPLAM % 26 L , % 37 C
R : % 02 L , % 02 C
S : % 91 L , % 01 C
T : % 01 L , % 99 C

ARKADAŞLAR BU TABLODA NE YAPMAM GEREKİYOR...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerr
sn.arkadaşım öncelikle tüketiminiz aslında çok az ve trafonuz akım trafonuz 150/5 a demişsiniz ancak bir fazdan en fazla 50 a çekiyorsunuz.bu bağlamda röleniz hassa çalışmayacaktır.ayrıca rölenizin sinyal aldığı akım trafosu hangi faza bağlı.yani yükü az olanamı yoksa çok olanamı bağlı lütfen bunada bir bakın.ayrıcabeslediğiniz sistemde yükü dengeli dağıtnmadığınız anlıyorum.çok akım çeken sigortalarınız az akım çeken fazlara göre tekrar bağlayın.uzman yardımı almak için http://www.ankarakompanzasyon.comsitesinden mail atarsanız yardımcı olurum.Röleniz çektiğiniz akım değerlerinde kesinlikle hassas çalışmaz ve trafonun sabit kondansatörü sizi kapasitif cezaya sokar.

sn.arkadaşım öncelikle tüketiminiz aslında çok az ve trafonuz akım trafonuz 150/5 a demişsiniz ancak bir fazdan en fazla 50 a çekiyorsunuz.bu bağlamda röleniz hassa çalışmayacaktır.ayrıca rölenizin sinyal aldığı akım trafosu hangi faza bağlı.yani yükü az olanamı yoksa çok olanamı bağlı lütfen bunada bir bakın.ayrıcabeslediğiniz sistemde yükü dengeli dağıtnmadığınız anlıyorum.çok akım çeken sigortalarınız az akım çeken fazlara göre tekrar bağlayın.uzman yardımı almak için http://www.ankarakompanzasyon.comsitesinden mail atarsanız yardımcı olurum.Röleniz çektiğiniz akım değerlerinde kesinlikle hassas çalışmaz ve trafonun sabit kondansatörü sizi kapasitif cezaya sokar.

Sn elecengtunc
Yanlış bilgilendirmelerde bulunmayalım !
1)Bir fazdan 50A çekiliyor tüketiminiz çok az diyorsunuz bu değer akım trafosunun değerinin 3'de biri. Akım trafoları %5 değerine kadar röleye sağlıklı bilgiler iletir yani bu akım trafosundaki alt limit değeri 7,5A gibidir. Saha tecrübemle dahada altında bir değer.
2) Akım trafosu hangi faza bağlı demişsiniz arkadaş rölenin Gepa rq-30 olduğunu belirtmiş buda 3 fazdan akım bilgisi alan bir röledir.
gepa rq-30
monafaze kondansatörler var hocam devrede r ,sve t de 2 şer adet 1 kva

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri