Sayacım aşırı endüktif yazıyor...

1000 kVA trafo olduguna göre, OG den ölçüm yapıyorsunuz.Gerilim trafosu sigorlarından birisi atık olabilir, voltmetre kontrolu yapınız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1000 kVA trafo olduguna göre, OG den ölçüm yapıyorsunuz.Gerilim trafosu sigorlarından birisi atık olabilir, voltmetre kontrolu yapınız.

1000 kva gibi bir ifade görmedim.Ayrıca,OG ölçümde 220 volt gibi bir değer olmaması
gerekir.Muhtemelen,sayaç arızalı veya sayaç
klemens girişlerinde sorun var.

Son düzenleme:
Usta sorun düzeldimi? trafo 50kv dmissin Sayaç x5 mi kombi mi?

1000 kva gibi bir ifade görmedim.Ayrıca,OG ölçümde 220 volt gibi bir değer olmaması
gerekir.Muhtemelen,sayaç arızalı veya sayaç
klemens girişlerinde sorun var.
Sayaç klemens girişlerini kontrol ettim söküp taktım düzelme olmadı halen daha S ve T fazları 170 V değer gösteriyor.

S-T fazlari 170 volt diyor trafodan kaynaklanan bir sorun gibi bu gerilim yuksuzken okunan gerilim mi motor çalışırken mi 170 volta düşüyor sayaç darbe görmüş olabilir Sayaç in dışında başka şeyler var gibime geliyor bende daha önce garip arzayla karşılaştım sonucu bizlerle paylasirsan seviniriz.

Kondansatörleri devre dışı bırakınca endüktifte kapasitifte aynı oranda yükseliyor yani % 60 ın üzerinde
devreye alıyorum kapasitif yavaşlıyor ama endüktifte değişme yok aynen yazmaya devam ediyor şuan 25 Kvar kondansatör bağlı düşürünce kapasitifte yazmaya başlıyor kondansatör ekliyorum 35 Kvar a kadar denedim endüktifte hiç değişme yok normalde pompaya 20 Kvar kondansatör yetiyordu ama ne yaparsam yapayım endüktif yavaşlamıyor hiç
Burada bir yanlışınız var kondansatörleri kapatınca kapasitif güç artmaz azalması lazım.Dalgış pomba zaten endüktif yüktür kompanzasyon yapmazsanız yani devreye konsatör bağlamazsanız reaktif endüktif güç artar kapasitif değil siz hangi değerleri okuyorsunuz buraya yazabilirmisiniz?
1,80
5,80
8,80
değerlerini yazabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular