Priz

Ameto

Üye
Merhaba arkadaşlar klimamın anakartı arızalı diye değişim yaptı servis klimamı kullandığım priz de sağlıklı çalışmıyor infirared ısıtıcı takıyorum çalışıyor ama iyi ısıtmıyor fakat aynı odada diğer prizde hem klima hemde infirared ısıtıcı çok iyi ısıtıyor sorun ne olabilir prizi söktüm kontrol ettim bir sorun göremedim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ölçü aletiyle voltaj ölçümü yaptınız mı ? kaçak akım testi yaptınız mı? topraklama çalışıyor mu? test ettiniz mi? sorun her zaman gözle görülen değildir. ölçerek test ederek bulunur.

Iki nedeni olabilir.

Biri ince kesitli kablo katıldığı için gerilim dusumu oluyordur.

İkincisi bağlantı noktalarında gevşeklik varsa o nokta ısınır düzensiz voltaj gelmesine neden olur.

Merhaba arkadaşlar klimamın anakartı arızalı diye değişim yaptı servis klimamı kullandığım priz de sağlıklı çalışmıyor infirared ısıtıcı takıyorum çalışıyor ama iyi ısıtmıyor fakat aynı odada diğer prizde hem klima hemde infirared ısıtıcı çok iyi ısıtıyor sorun ne olabilir prizi söktüm kontrol ettim bir sorun göremedim
Yani klimanın kartı boş yere mi değiştirildi?

Belki de boş yere değişmiştir. Paskomya Bey'in dediği gibi; ölcmeden test etmeden bir teşhis koymak mümkün değildir.

Servisler kucaklayacan insan arıyor! Makul ve mantıklı ücret tarifeleri yok maalesef.:(

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri