Otomatik Sulama

ARKADAŞLAR SİZDEN ŞAMANDIRANIN NASIL BAĞLANDIĞINA DAİR BİR BİLGİ İSTİYORUM 3 ADET KABLO VAR SIVI SEVİYE FLATÖRÜNDE BU UÇLARI KONDAKTÖRÜN NERESİNE YADA TERMİĞİN NERESİNE BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞA ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN
MSN ADRESİM:[email protected] ÇİZİMİ VE ANLATIMI BURAYA GÖNDERİRSENİZ MEMNUN OLURUM.
ŞİMDİ SİSTEM ŞU ELİMDE KONTAKTÖR TERMİK KUMANDA SİGORTASI PAKO ŞARTER VE 3 FAZLI MOTOR DEVREYE BAĞLATI YAPILMIŞ. PAKO ŞARTELİ AÇINCA DEPOYA SU DOLUYOR BENİM İSTEDİĞİM ŞAMANDIRA İLE MOTORUN ÇALIŞMASI BUNUN İÇİN ŞAMANDIRANIN ÜÇ UCUNU HANGİ GİRİŞLERE BAĞLAMAM LAZIM .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
şamandıra kontaktörün bobİnİne serİ bağlanır su dolunca kontaktörün besleme devresİnİ kesmesİ İçİn

Merhaba,bu sistemi start stop olarak yaparsanız daha iyi olur, forma işyerimden bağlandığım için çizim gönderemiyorum .Standart flatörlerin 3 ucu COM-NO-NC şeklindedirYani ortak uç-normalde açık-normalde kapalı gibi.Veya devrenize bir darbe akım rölesi koymanız gerekir.Direkt olarak kontaktör bobinine flatörü bağlarsanız suyun dalgalanması esnasında motor devreye girip çıkacağından sorun yaratması kaçınılmazdır

Merhaba,bu sistemi start stop olarak yaparsanız daha iyi olur, forma işyerimden bağlandığım için çizim gönderemiyorum .Standart flatörlerin 3 ucu COM-NO-NC şeklindedirYani ortak uç-normalde açık-normalde kapalı gibi.Veya devrenize bir darbe akım rölesi koymanız gerekir.Direkt olarak kontaktör bobinine flatörü bağlarsanız suyun dalgalanması esnasında motor devreye girip çıkacağından sorun yaratması kaçınılmazdır

Darbe akım rölesi kullanırsak dalgalanma neticesi arka arkaya kontak konum değiştirebilir,yine sorun yaratır. Suyun dalgalanmasından dolayı oluşan geçici kararsız durumu önlemek için zaman rölesi kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
arkadaşım evet bunu birçok şekilde yapabilirsin eğer ankara da isen daha çok yardımcı olabilirim

ben cokdan dır beri hiç yazı yazmadım cünkü yakında kardeşimi kayıpedim 23.07.2011 rinde kayıp edim onun için hiç bir sayfaya giremedim saygılarımla karedeşim kalp girizi gecirdi

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,291
Son üye
elifaras

Yeni konular

Geri