Grbl kontrol kartı Hk.

-taha-

Katılımcı Üye
Merhaba grbl kontrol kartım düzgün çalışmıyor hidemaps yaparken takılıp kalıyor motorlar stop ediyor. Mcu nün içindeki yazılımı yenilemek istiyorum nasıl bulabilirim atmega 328p var mcu olarak

Ekli dosyalar

• IMG_20240517_232248.jpg
    IMG_20240517_232248.jpg
    465.2 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20240517_232254.jpg
    IMG_20240517_232254.jpg
    404.7 KB · Görüntüleme: 15
Ortadaki modülde sıvı teması mı var?
Resim net çekilmiş olsa, daha iyi anlaşılacak.
Karta sıvı döküldü mü?

Ortadaki modülde sıvı teması mı var?
Resim net çekilmiş olsa, daha iyi anlaşılacak.
Karta sıvı döküldü mü?
Sıvı teması değil talaş tozu yapışmış temizledim lehimlerde bir sorun yok sıvı izi gibi görünen flux lekesi
J-A5 ne işe yarıyor acaba

sıvı izi gibi görünen flux lekesi
J-A5 ne işe yarıyor acaba
Hiç bir işe yaramıyor. Fabrikasyon üretim kart.
Temizlemeden pis bırakılmış.
Mcu içindeki yazılımı bulamazsınız.
Aynı karttan bulsanız da, ticari ürün olduğu için yazılım korumalı dır. Karttan yazılımı çıkartamazsınız.
Yazılımla ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorsanız; komponentlerin sağlamlık testini yapın, arızalı varsa yenilersiniz.
Yazılım kaynaklı sorun varsa,
bence;
Yeni kart almaktan başka seçenek yok.

Son düzenleme:
Hiç bir işe yaramıyor. Fabrikasyon üretim kart.
Temizlemeden pis bırakılmış.
Mcu içindeki yazılımı bulamazsınız.
Aynı karttan bulsanız da, ticari ürün olduğu için yazılım korumalı dır. Karttan yazılımı çıkartamazsınız.
Yazılımla ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorsanız; komponentlerin sağlamlık testini yapın, arızalı varsa yenilersiniz.
Yazılım kaynaklı sorun varsa,
bence;
Yeni kart almaktan başka seçenek yok.
Mini pro eproom programlayici ile içini okuttum bir kopyalama engeli olduğunu sanmiyorum bu elimdeki kart da bir klon zaten.fakat sorun neden olabilir anlayamadım donanımsal olarak sağlam kart. Yükseklik haritası yapmak istiyorum PCB kazımak için yükseklik haritasını başlattığımda PCB ye ilk dokunuşta kitlenip kalıyor diğer noktalara geçmiyor

MCU dan yazılımı programlayıcıya sorunsuz okutup/çıkartabiliyorsanız.
Firmware 'i başka bir yere kopyalayın. Kopyaladığınız yazılımın aslını, kopya ile karşılaştırın.
Sorun yoksa; Yine de...
Her ihtimale karşı ATmega 328p smd mcu yu karttan çıkartın. Yeni bir ATmega 328p yi karta takıp, çıkarttığınız yazılımı mini PRO ile işlemciye yükleyin.
Sonucu yazarsınız.

Son düzenleme:
Firmware 'i başka bir yere kopyalayın. Kopyaladığınız yazılımın aslını, kopya karşılaştırın.
Sorun yoksa; Yine de...
Her ihtimale karşı ATmega 328p smd mcu yu karttan çıkartın. Yeni bir ATmega 328p yi karta takıp çıkarttığınız yazılımı mini PRO ile işlemciye yükleyin.
Sonucu yazarsınız.
İlk fırsatta deniyeceğim

Yazılıma yoğunlaşmadan önce işaretli parçayı kontrol edip değiştirmeyi deneyin. Gördüğüm kadarıyla patlamış.

7joxmrh.jpg

Firmware 'i başka bir yere kopyalayın. Kopyaladığınız yazılımın aslını, kopya ile karşılaştırın.
Sorun yoksa; Yine de...
Her ihtimale karşı ATmega 328p smd mcu yu karttan çıkartın. Yeni bir ATmega 328p yi karta takıp, çıkarttığınız yazılımı mini PRO ile işlemciye yükleyin.
Sonucu yazarsınız.
Dediğinizde haklısınız alınan kopya ile chip içindeki yazılım eşleşmiyor.chip i geri kontrol kartına taktım farklı bir çözüm bulmam gerek.pc yazılımı kaynaklı olabileceğini düşünüyorum şuanda

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,025
Son üye
bulentnar

Yeni konular

Geri