Cnc kontrol kartı

erolaygun

Üye
merhaba ben kendim bir cnc tezgahı yaptım arduino kontrol kartı ile grbl ile çalışıyor gayet güzel fakat 4 eksen ile çalıştırmam için mach3 kontrol kartı aldım aliexspresten fakat bir sorun var birtürlü o sorunu çözemedm kartı pc taktığımda pc kartı tanımıyor aygıt yöneticisinde port gözükmüyor arduino yu takıyorum port gözüküyor fakat mach3 de gözükmüyor kartla beraber gelen cd ile programıda kurdum mach3 arayüzü çıkıyor fakat pc kartı tanımadığı için programda kartı görmüyor bu benim 2.mach3 kartı ikisinide kuramadım ilkinde kart arızalıdır diye birtane daha aldım aynı sorun devam ediyor başka pc lerdede denedim yine aynı büyük bir ihtimalle ben hata yapıyorum herhalde iki kartın bozuk olması mümkün değil biryerde eksik birşeyler var ama nerede anlayamadım bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim memnun olurum

Aygıt yöneticisinde kart bilinmeyen aygıt olarak çıkıyor mu?

Kart bu mu?
http://awoxshop.com/product/4-axis-...rs-copy-of-mach3-software-and-1-5m-usb-cable/
kart bu STB5110 https://tr.aliexpress.com/item/33024726952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51e94c4dI76zJ5 aygıt yöneticisinde kart hiç gözükmüyor yanlız aygıt ve yazıcıları görüntülede çıkıyor üzerine tıklayıp aygıt özelliklerine girdiğim zaman( aygıt türü. insan arabirim aygıtları) (üreticisi standart sistem aygıtları) (konum USB sistem aygıtları üstünde) diye bir yazı çıkıyor arduino uno c340 ı taktığım zaman ise aygıt yöneticisinde gözüküyor aygıt ve yazıcıları açtığımda aynı şekilde aygıt özelliklerine girdiğim zaman (aygıt türü.Bağlantı noktaları (COM ve LPT)) (üreticisi wch.cn) (konum Port_#0002.Hub_#0005) diye çıkıyor. buarada kısa bir zamanda bana yardımcı olmaya çalıştığınız içinde teşekkür ederim. inşallah sorunu çözebiliriz.

Hocam eğer aygıt/yazıcılarda görünüyorsa bilgisayar tanıyordur kartı. O cd nin içinde bir kurulum kitapçığı olması gerekiyor. Bu kartlar genellikle mach3 içine kurulan uzantılarla çalışıyor yani herhangi bir seri port bekleme. Aynı kartı bulamadım ama benzer bşr kartın kurulumun yapmışlar.

Hocam eğer aygıt/yazıcılarda görünüyorsa bilgisayar tanıyordur kartı. O cd nin içinde bir kurulum kitapçığı olması gerekiyor. Bu kartlar genellikle mach3 içine kurulan uzantılarla çalışıyor yani herhangi bir seri port bekleme. Aynı kartı bulamadım ama benzer bşr kartın kurulumun yapmışlar.

Tamamdır hocam karlta program haberleşti. sorun ben kurulumu tam olarak yapamamışım şuan sıkıntı kalkmış gibi ilginize ve yardımlarınıza teşekkür edrim.

merhaba arkadaşlar yeni kurduğum mach3 kartıma artcamda düzenlemiş olduğum 3d rotary döner eksen de bir hekel düzenledim ve bunu mach3 programına attım program çalışıyor fakat 500 .satırda duruyor g kotlarının tamamı 67583 satır birtürlü çözemedim neden kaynaklanır. mach3 ü kullanan çok. eminim biliyorsunuzdur . daha evvel arduino ile ve estlcam programında eksenleri değişerek rotary döner eksen olarak çalışıyordum ve gayet iyi sonuç alıyordum aynı g kotlarını mach3 e atıyorum ama 500. satırda duruyor nedeni neolabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Şuan deneme sürümü kullanıyorsunuz çünkü, lisans yüklemeniz lazım.

doğru söylüyorsunuz sorunu giderdim teşekkür ederim.

karttan memnun musunuz? bende de 3 eksen bir cnc var, 4. ekseni çalıştıramadım üzerindeki kontrol kartıyla. yeni kart mı alsam diye düşünüyorum.

karttan memnun musunuz? bende de 3 eksen bir cnc var, 4. ekseni çalıştıramadım üzerindeki kontrol kartıyla. yeni kart mı alsam diye düşünüyorum.
kartı daha yeni taktım spindıl role çıkışında bir problem yaşadım daha doğrusu programı kapadığımda role çekiyor bunu düzelttim fakat buseferde pc yi kapadığım zaman veya usb kablosunu çıkardığım zaman role yine çekiyor bununla uğraşırken kartı yaktım aynı karttan birtane daha sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum yani kartı tam olarak tanıyamadım sadece birkere rotary olarak bir heykel yaptım sıkıntı yok fakat daha önceden yaptığım 3 eksen de heykelin hatları daha iyi çıkmıştı estelcamda yapmıştım gelecek olan kartta tekrar deniyecem belki donanım olarak bir sıkıntı vardır bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: gog

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri