Otomatik Sulama

Forastero

Üye
Konunun yeri yanlış olabilir. Fakat böyle bir sistemin varlığını duymuştum. Evin musluğuna zamanlayıcı devre konuluyormuş devre ve hortum yardımıylan evdeki çicekleri suluyormuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet buprojeyi birkere bende görmüştüm montaj şeması hex dosyası gibi paylaşım olursa çok iyi olur aslında

dediğiniz şeyler olursa ben kendim yapabilceğime inanıyorum o kadar okuduk en azından deneyelim

vardır böyle sistem biraz araştırıp ya da tasarlanıp uygulanabilir

normal 24 saat zaman ayarlayıcılı prizler mevcut, bunlarlada istenilen sistemin yapılanabilir olduğunu düşünüyorum.

Evet, bahsedılen 24 saat kadranlı rölelere, 220 volt bonınli bir valf (ventil)1/4 veya 1/2 inç olarak pıyasada bulursunuz. Bagladıgınızda işiniz halleder..Selonoıd valf olarakda arayabılırsınız..

merhabalar. bu sistemi basit olarak astronomik dijital zaman saatleri ile yapabilirsiniz.Belirli gün ve saatleri olarak

Belirli gün ve saatler istiyorsanız. Dijital ayarlanabilir günlük haftalık uygun fiyata 25-40 tl prizler var. Onardan bir adet. Çamaşır makinalarının su giriş ventiileri var ondanda bir adet alırsanız. İşinizi görür sanırım. Ucuna damlama sistemi mi kurabilirsiniz.
Pıc programlamada yapabilirsiniz. Toprağın nemine göre çalıştırırsınız.

BAsit bir Pic uygulaması sonucunda entegreye aktarılmasının sonunda belirli zaman aralıklarında devreye geçen sistemler bütünü
Ekonomik ve önümüzdeki zamanlarda çok yaygınlaşacak ve hemen hemen her tarlada bu sistem kullanılacak

Forum istatistikleri

Konular
128,259
Kullanıcılar
450,081
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri