otomatik jenaratör bağlantısı

ercsen

Üye
arkadaşlar otomatik jenaratöre panodan kaç kablo geliyor ben bi adet 4*16 götürdüm eksikmi daha bağlantı yapmadık.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kaç kva lık jeneratör ne bişey yazmamışın

Gövde ısıtıcı için 2x2,5,faz kontrolu için 4x2,5 ve otomatik start devresi için de 2x1,5 kab-
lolar daha çekmeniz asgariden ihtiyaçtır.

4*16 jeneratörün güç kablosumu kumanda kablosumu eğer güç kablosu ise ayriyeten ıstıcı için 2*2,5 referans fazı için 3*1,5 ve kontaktör bobin uçları için 2*1,5 kablo çekmen lazım piyasada 8*1,5 8*2,5 kumanda kabloları mevcut bunlardan kullanırsan daha düzenli bir tesisata sahip olursun

4*16 güç kablosu ile birlikte,3 adet Şebeke refesans fazları,şebeke kontaktör'ü,jeneratör kontaktör'ü,blok ısıtıcısı kablosunu başlı başına getirmeni tavsiye ederim.ayrıca jeneratör enerji kabulü yapılıcaksa ki artık bu mecburi oldu şebeke nötr'ünüde oto kontrol panosuna getirmen gerek.yani güç kablosu 4*16 nın yanında 2 adet daha 4*2,5 kablo cekmelisin bununda ttr kablo olması oto kontrol panosuna baglantı için basit olucaktır.

arkadaslar elk.teknısyenıyım fakat bır turlu transfer panosu devre(kontaktorlu)bulamadım yardımcı olursanız sewınırım lıbyadayım tesekkurler

arkadaslar elk.teknısyenıyım fakat bır turlu transfer panosu devre(kontaktorlu)bulamadım yardımcı olursanız sewınırım lıbyadayım tesekkurler

vakti zamanında transfer panosu devre şemasını bende çok aradım. elimde bir kaç basit örnek var. göndereyim istersen ?

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri