Akıllı 3 lü anahtar bağlantısı sorunu

bu videonun 11.38 inci saniyesinde başlayan 3 lü anahtar. Normalde nötr olmuyor anahtarlarda ancak bu "akıllı" denen wifi modüllü anahtarlar nötr e ihtiyaç duyuyor. Anahtarın kitapçığında şu şekilde yazıyor, line in hattına elektiriğin olduğu kabloyu girin diyor. 3 adet line out bağlantısı var. buralara devre kablolarını girin diyor. 1 adette nötr bağlantısı var ona da nötr girin diyor. gönderdiğim videoda aynı anahtarın 2 li versiyonunun şemasını görebilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kafamda yine deli deli sorular, AC den nerdeyse hiç anlamam ve sevmem. anahtarda nötr hattının ne işi var? lambanın anahtarı faz üzerinden kesilmiyor muydu? hani öğrendiğim tamamı bu forum sayesinde. yoksa forum bana yanlış mı öğretti?
Ustam akıllı anahtarlar öncesi dediğin gibiydi. Akıllı anahtarın üzerindeki wifi modulunun çalışabilmesi için nötre ihtiyacı vardır.;)

bu videonun 11.38 inci saniyesinde başlayan 3 lü anahtar. Normalde nötr olmuyor anahtarlarda ancak bu "akıllı" denen wifi modüllü anahtarlar nötr e ihtiyaç duyuyor. Anahtarın kitapçığında şu şekilde yazıyor, line in hattına elektiriğin olduğu kabloyu girin diyor. 3 adet line out bağlantısı var. buralara devre kablolarını girin diyor. 1 adette nötr bağlantısı var ona da nötr girin diyor. gönderdiğim videoda aynı anahtarın 2 li versiyonunun şemasını görebilirsiniz.

Bu akıllı anahtarın marka model. ?
Sonoff mü ?

Sonoff Smart 3-Channel Wi-Fi Wall Switch Black (M5-3C-80)

https://b2b.hurtel.com/en/products/...l-wi-fi-wall-switch-black-m5-3c-80-95308.html

eng_pl_Sonoff-Smart-3-Channel-Wi-Fi-Wall-Switch-Black-M5-3C-80-95308_18.jpg

3 a.png

Dİğer !!!
Sonoff S-Mate ve Mini R3

Son düzenleme:
Sonoff

Evet povodu kanalını yıllardır takip ederim bu videosunu da izlemiştim. Benim derdim, duvardan gelen 4 kablonun 3 ünde elektrik olup 1 inde olmaması. "cihazın 3 line out hattına, elektrik gelmeyen kabloları bağlayın, line in hattına ise elektrik gelen kabloyu bağlayın" diyorlar. benim 3 kablomda elektrik var. birinde yok. o nedenle bu akıllı cihazı bağlayamıyorum. nötr hattıyla alakalı bir sorunum yok.
Sonoff mü ?

Sonoff Smart 3-Channel Wi-Fi Wall Switch Black (M5-3C-80)

https://b2b.hurtel.com/en/products/...l-wi-fi-wall-switch-black-m5-3c-80-95308.html

Ekli dosyayı görüntüle 105113

Ekli dosyayı görüntüle 105114
Dİğer !!!
Sonoff S-Mate ve Mini R3

Evet kesinlikle doğru şema bu. benim 3 lü anahtarıma duvardan gelen 3 kabloda elektrik var. birinde yok. yani 3 line in, 1 line out var. şemaya uymuyor benim duvarıma gelen hatlar. yanılıyor muyum?

Son düzenleme:
Anahtar yerinin fotosu ve açıklayıcı bilğisi ?
5 Kablo yokmu ?

arka.png

SONOFF-M5-SwitchMan-Smart-Wall-Switch-Light-fixture.png

bb.png

YAZIYA EK !!!

Sorumluk kabul edilmez .

Sonoff M5 HAYIR - NÖTR mümkündür .

Sonoff M5 akıllı ışık anahtarları serisi, çalışması için nötr bir bağlantıya ihtiyaç duyar.
Benim devremle, ışık anahtarının arkasında doğal bir bağlantı olmadan onu çalıştırmak mümkün.
Bu basit devrenin tam olarak nasıl kurulacağını ve doğru şekilde kurulacağını açıklayan videoyu tam uzunlukta izleyin.

333.png

Son düzenleme:
Tekrar söylüyorum, benim sorunum nötr hattımın olmaması değil. nötr zaten buattan çekilecek o konuda bir sorun yok. Kırmızıyla işaretlediğim 3 kabloda elektrik var. Aşağıdaki tek olan kabloda elektrik yok. bu şemaların hepsinde 220 gelen tek bir kablo gözüküyor. benim duvarımda 220 gelen 3 kablo var.
WhatsApp Image 2024-02-01 at 18.35.182.jpeg
WhatsApp Image 2024-02-01 at 18.35.18 (1).jpeg

Bu 3 lü anahtar ile tüm lambalar tek tek çalışır durumdaymiydi ?

Ölçü aleti yoksa seri lamba yapıp test etmeniz.

Anladığım kadarıyla arka taraftaki tek olan kablo fazdır. Diğerleri lambalara giden kablolardır. Doğrudan lambalara giden nötür kablosundan kutuya bir kablo çekilerek ölçü aleti ile de ölçülebilir. Kendiniz yapacaksanız nötr belirlendikten sonra sigortaları indirerek elektrik kesilerek işlem yapınız! Buatın da görseli olsa iyi olurdu.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri